Miguel Luís nowym zawodnikiem Rakowa!

Portugalczyk Miguel Luís na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa. 22-letni pomocnik podpisał 4-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 27 lutego 1999 roku w miejscowości Coimbra. Mierzy 178 centymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w młodzieżowej drużynie Sportingu CP, z którą występował między innymi w młodzieżowej Lidze Mistrzów. W 2018 roku trafił do pierwszej drużyny. Tam rozegrał 21 spotkań, w tym 6 w Lidze Europy. W tym czasie razem ze Sportingiem CP świętował zwycięstwo w Pucharze Portugalii oraz Pucharze Ligi Portugalskiej. W 2020 roku powędrował do Vitórii Guimarães SC. W swoim CV ma również występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Portugalii, z którymi sięgał po mistrzostwo Europy U-17 oraz U-19.

 

- Jestem wdzięczny, że mogę tu być i stać się częścią zespołu. Wiem, że to ważne, byśmy osiągali dobre wyniki, bo wtedy jest to korzystne dla mnie i dla drużyny - powiedział po podpisaniu kontraktu nowy zawodnik Rakowa. 

 

Miguel, witaj w Rakowie!