Milan Rundić: kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem

Raków Częstochowa w najbliższą niedzielę, 12 września rozegra pierwszy domowy mecz w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy. - Wreszcie zagramy na naszym stadionie i przed naszymi kibicami - mówi przed starciem z Lechem Poznań Milan Rundić.

Już w niedzielę zmierzymy się z obecnym liderem rozgrywek. Z pewnością czeka nas trudne zadanie. Z jakim nastawieniem podchodzisz do tego starcia?

 

- Lech jest mocnym zespołem, który jest obecnie liderem. To będzie bardzo trudny mecz. Musimy być skoncentrowani na grze oraz taktyce, którą założy nam trener przed niedzielnym spotkaniem.

 

Będzie to pierwszy ligowy mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Można powiedzieć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zgadzasz się?

 

- Tak. Wreszcie zagramy na naszym stadionie i przed naszymi kibicami. Będą oni z pewnością dla nas dwunastym zawodnikiem. Wszyscy się bardzo cieszymy, że będziemy mogli rozegrać spotkanie o ligowe punkty na własnym stadionie. Wierzę, że wspólnie z dopingiem naszych kibiców odniesiemy zwycięstwo.

 

W niedzielę na stadionie będzie komplet kibiców. Zapowiada się świetna atmosfera przy Limanowskiego. 

 

- Kibice na pewno nam pomogą. Dodają nam dużo motywacji oraz energii. Dziękujemy im za to. 

 

Za nami pierwsza przerwa reprezentacyjna. Był to czas, żeby nieco odpocząć po intensywnym starcie sezonu. Udało się?

 

- Tak, udało się. Mieliśmy kilka dni odpoczynku i nieco większego "luzu". Oczywiście trenowaliśmy, mając już ten następny mecz w głowie. Przygotowania do niedzielnego spotkania z Lechem trwają już prawie 10 dni. Teraz musimy zrobić wszystko, żeby wygrać ten mecz.