Miłosz Szczepański: Stać nas na więcej

W niedzielę, 18 sierpnia, Raków Częstochowa zagra przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. - Będziemy dobrze przygotowani do tego starcia - powiedział Miłosz Szczepański. Zapoznajcie się z pełną wypowiedzią młodzieżowca.

W starciu 4. kolejki PKO Ekstraklasy nasza drużyna zmierzyła się z Górnikiem Zabrze. Czerwono-Niebiescy zakończyli to starcie bez punktów.

 

- Choć nasz występ z Górnikiem Zabrze był dobry, to wiemy, że stać nas na więcej. Razem ze sztabem szkoleniowym na analizie pomeczowej omówiliśmy aspekty gry, w których możemy się poprawić. Mam nadzieję, że w meczu z Lechią Gdańsk pokażemy się z jeszcze lepszej strony - powiedział Miłosz Szczepański.

 

Nasz młodzieżowiec wystąpił od pierwszej minuty w każdym z dotychczasowych spotkań. Jak Miłosz czuje się w najwżej klasie rozgrykowej?

 

- Przeskok z 1 ligi do Ekstraklasy jest odczuwalny. Rywalizujemy z zawodnikami mocniejszymi, lepiej ustawiającymi się, niż sezon temu. W Ekstraklasie trzeba też być przygotowanym na walkę fizyczną. Myślę, że w każdym spotkaniu tego sezonu zaprezentowałem się na plus. Myślę, że mam jeszcze pewne rezerwy, a moja gra będzie z meczu na mecz lepsza - przyznał "Miły".

 

Już w niedzielę Raków Częstochowa podejmie Lechię Gdańsk. Będzie to spotkanie 5. kolejki PKO Ekstraklasy.

 

- Każde nadchodzące starcie traktujemy, jakby było o mistrzostwo. Musimy zdobywać punkty, żeby utrzymać się w lidze. Będziemy dobrze przygotowani do niedzielnego spotkania. Wyjdziemy na boisko, by zdobyć trzy punkty. Wierzę, że po dobrym meczu wygramy w Bełchatowie - zakończył 21-latek.