Miłosz Szczepański: W sobotę chcemy zdobyć mistrzostwo

11 maja “Czerwono-Niebiescy” zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Nasz zespół stanie przed szansą przypieczętowania końcowego triumfu w całych rozgrywkach ligowych.

W przypadku zwycięstwa, piłkarze Rakowa zapewnią sobie tytuł mistrza rozgrywek pierwszej ligi. Jak zapowiada "Szczepan", podopieczni trenera Marka Papszuna zagrają w sobotę o pełną pulę.

- Jesteśmy bojowo nastawieni do tego spotkania. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa pierwszej ligi, które byłoby idealnym zwieńczeniem całego sezonu. Wierzę, że pokonamy Sandecję i sięgniemy po tytuł - powiedział 21-latek.

Miłosz Szczepański wystąpił do tej pory w 27 spotkaniach ligowych, w których zdobył siedem bramek. Zawodnik przyznaje, że choć w trakcie zimy zmagał się z urazem, to na przestrzeni całych rozgrywek, pozytywnie ocenia swoją grę.

- Jestem zadowolony ze swoich występów w kończącym się sezonie. Szczególnie w rundzie jesiennej mogę zapisać przy swoim nazwisku plusik. Wspólnie z zespołem wywalczyliśmy przecież awans do Ekstraklasy, a to ogromny sukces. Jeżeli chodzi o wiosnę, to podczas zgrupowania w Turcji, przytrafiła mi się kontuzja, która zaburzyła okres przygotowawczy i wpłynęła na moją początkową dyspozycję - tłumaczył “Miły”.

Dla naszego zawodnika starcie z Sandecją będzie szansą na powrót do rodzinnego miasta, bowiem jest on wychowankiem Dunajca Nowy Sącz.

- W sobotę na trybunach pojawią się na pewno moi rodzice i przyjaciele. Z pewnością zobaczę tam jeszcze kilka znajomych twarzy. Mam nadzieję, że ich obecność dodatkowo mnie zmobilizuje i swoją grą pomogę drużynie sięgnąć po trzy punkty - zakończył Szczepański.