Minister Sportu i Turystyki na Limanowskiego

 W czwartkowy wieczór Miejski Stadion Piłkarski „Raków” wizytował Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

- Przyjechałem do Częstochowy na zaproszenie senatora RP Artura Warzochy. Patrząc na historię i potencjał klubu, uważam, że to miasto zasługuje na dużo lepszy obiekt piłkarski. Taki, który pomieści wszystkich fanów Rakowa. Biorąc pod uwagę to, ilu znakomitych piłkarzy Raków wychował, trzeba też szczególny akcent postawić na szkolenie młodzieży, czyli między innymi na boiska treningowe, tak żeby adepci piłkarscy mieli możliwość rozwoju. Dlatego w moim przekonaniu plany modernizacji obiektu muszą zawierać aspekty szkolenia młodzieży, bo to jest przecież przyszłość każdego klubu piłkarskiego - powiedział dziennikarzom Minister Bańka. 

DSC 4707

Podczas wizytacji obiektu obecni byli również przedstawiciele naszego klubu, którzy z optymizmem odnosili się do słów Ministra. - Bardzo cieszymy się, że ta inwestycja zyskała aprobatę. Częstochowa, jak i cały nasz region potrzebuje nie tylko obiektu, na którym będzie grał pierwszy zespół, ale bazy w której szkolić będziemy młodzież. Mamy nadzieję, że zarówno władza państwowa, jak i lokalna dołoży wszelkich starań, by doprowadzić do jak najszybszej modernizacji Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” - komentuje wizytę Ministra prezes Rakowa Wojciech Cygan.

DSC 4681

Przypomnijmy, że w lipcu Raków zaprezentował projekt modernizacji obiektu przy ulicy Limanowskiego. Według wyliczeń koszt remontu stadionu, a także infrastruktury przeznaczonej dla Akademii wynosić ma około 36 milionów złotych. Projekt przygotował architekt Artur Grodziński.

DSC 4790

DSC 4813