MKS Chojniczanka - RKS Raków 2:1 (1:0)

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:2. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Piotr Malinowski. 

Trener Marek Papszun dokonał kilku korekt względem ostatniej konfrontacji z GKS-em Jastrzębie. Do gry desygnowali byli między innymi: Andrzej Niewulis, Karol Modek, Adam Radwański i Dariusz Formella. Z kolei na ławce dla rezerwowych zasiadł nowy nabytek RKS-u - Szymon Lewicki. 

W pierwszych trzech kwadransach kibice na stadionie w Chojnicach zobaczyli jedną bramkę. W 11. minucie MKS miał rzut rożny. W pole karne dośrodkował Paweł Zawistowski, a Wojciech Trochim strzałem głową skierował piłkę do siatki. Czerwono-niebiescy najlepszą okazję mieli 180 sekund wcześniej, kiedy Adam Radwański nie zdołał zamknąć akcji po "wrzutce" z prawej strony. 

Po zmianie stron częstochowianie dążyli do wyrównania (niecelny strzał Mondka). Z kolei gospodarze również mieli swoje okazje - strzał Michalskiego bardzo dobrze obronił Gliwa. W 69. minucie padł gol wyrównujący po akcji na prawej flance i dośrodkowaniu piłki w pole karne Chojniczanki wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Piotr Malinowski uderzył obok bezradnego Janukiewicza. Chwilę później na boisku pojawił się Szymon Lewicki i w swojej pierwszej akcji trafił do bramki, niestety sędzia dopatrzył się spalonego. Kiedy wydawało się, że to Raków jest bliższy wywiezienia punktów z wyjazdu ekipa Przemysława Cecherza zadała decydujący cios. Faulowany w polu karnym był Trochim, a jedenastkę w 78. minucie na gola zamienił Hubert Wołąkiewicz. W ostatatnich minutach nasza drużyna "zamknęła" rywala na ich połowie, ale nie przełożyło się już to na bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1. 

W 4. kolejce Fortuna 1 Ligi Raków podejmie na własnym stadionie Odrę Opole. Mecz odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 20.30. 

Chojniczanka Chojnice - RKS Raków Częstochowa 2:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - Wojciech Trochim 11'
1:1 - Piotr Malinowski 69'
2:1 - Hubert Wołąkiewicz (k.) 78'

Kartki:
14' - Paweł Zawistowski
29' - Tomasz Foszmańczyk
78' - Arkadiusz Kasperkiewicz

Składy:
Chojniczanka: Janukiewicz - Deleu, Wołąkiewicz, Michalski, Pietruszka, Zawistowski, Paprzycki, Foszmańczyk (74. Pylypchuk), Trochim (87. Danielewicz), Surdykowski (90. Mikołajczak). 

RKS Raków: Gliwa - Niewulis, Figiel (60. Malinowski), Radwański, Domański, Formella, Schwarz, Mondek (79. Bartl), Góra, Kasperkiewicz, Musiolik (70. Lewicki).