MKS Kluczbork - RKS Raków 2:3 (1:1)

Raków w trzecim sparingu przed rundą wiosenną pokonał MKS Kluczbork 3:2. Bramki dla Rakowa padały po trafieniu samobójczym, a także uderzeniach Rafała Figla i Adama Czerkasa.

Pierwszą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jedna z nich w 10. minucie zakończyła się golem, kiedy precyzyjnym uderzeniem popisał się Tomasz Chałas. Z czasem do głosu doszli czerwono-niebiescy. Raków częściej przebywał na połowie rywali. Swoją szansę na wyrównanie miał Jakub Łabojko, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. W 33. minucie po kolejnym rzucie rożnym dla częstochowian piłkę uderzał Łukasz Sołowiej, ta odbiła się od jednego z przeciwników i wpadła do bramki. Do końca pierwszej części gole już nie padły.

W przerwie trener Marek Papszun wymienił prawie całą jedenastkę. Z zawodników grających w pierwszych trzech kwadransach na placu gry pozostał Łabojko. MKS mógł wyjść na prowadzenie. Futbolówka po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Skuteczniejsza za to była nasza ekipa. W odstępie dwóch minut Raków zadał dwa skuteczne ciosy. Najpierw faulowany w polu karnym był Adam Czerkas, a gola z "jedenastki" zdobył Rafał Figiel. Następnie po rajdzie lewą stroną Piotra Malinowskiego nasz skrzydłowy dograł piłkę do "Czerkiego", a ten podwyższył prowadzenie. W końcówce spotkania gospodarze zdołali zdobyć kontaktowego gola po błędzie naszego bramkarza. Ostatecznie to jednak częstochowianie mogą cieszyć się ze zwycięstwa 3:2.

W kolejnym meczu kontrolnym Raków w środę zmierzy się ze Stomilem Olsztyn. Pojedynek odbędzie się w Warszawie.

Raków:

I połowa: Lis - Sołowiej, Petrasek, Góra, Wojtyra, Żmijewski (35. Oziębała), Łabojko, Kmieć, Mazan, Płonka, Siedlik.
II połowa: Czapla - Mesjasz, Duriska, Margol, Oziębała, Figiel, Malinowski, Kowalczyk, Wróbel, Czerkas, Łabojko (80.Jaworski).