Młodzi Reprezentanci Rakowa

Kacper Gzieło, Oskar Krzyżak, Konrad Matusz oraz Dawid Jargosz są to zawodnicy Rakowa, którzy zostali powołani do Reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, która w ostatnim czasie wygrała Ogólnopolski Turniej im. Włodzimierza Smolarka.

Ogólnopolski Turniej im. Włodzimierza Smolarka uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski drużyn do lat 12. W kadrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej znaleźli się zawodnicy Rakowa: Kacper Gzieło, Oskar Krzyżak, Konrad Matusz oraz Dawid Jargosz. Są to zawodnicy, którzy w Rakowie są w grupie trenowanej przez Łukasza Tomczyka i Wojciecha Turka i występują w Śląskiej Lidze Trampkarzy. Warto zauważyć, że ci zawodnicy stanowili ważną część zespołu Rakowa 2001`, który zdobył tytuł Mistrza w Śląskiej Lidze Trampkarzy.

Reprezentacja Śląska okazała się najlepszą drużyną podczas Turnieju im. Włodzimierza Smolarka. Ślązacy w finałowym pojedynku nie dali szans Świętkrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej, bowiem zdeklasowali rywali wygrywając 4:0. Dwie bramki dla swojej drużyny zdobył zawodnik Rakowa, Kacper Gzieło. Pozostałe bramki zdobywali Dawid Wiciński (Unia Racibórz), Jakub Siga (Górnik Jaworzno). W meczu o trzecie miejsce Reprezentacja Mazowsza pokonała Dolnośląski ZPN 3:1 (0:1). Królem strzelców turnieju został zawodnik Rakowa, Kacper Gzieło. W finale turnieju wystąpiło 8 województw, z kolei w eliminacjach 16.