Muhamed Šahinović nowym zawodnikiem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny, Muhamed Šahinović dołączy od stycznia na zasadzie transferu definitywnego z FK Sarajevo do Rakowa Częstochowa. Umowa z 20-letnim bramkarzem będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 roku.

Nasz nowy zawodnik urodził się 30 września 2003 roku w Sarajewie. Mierzy 191 centymetrów wzrostu. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowych drużynach FK Sarajevo. Z zespołami do lat 17 i 19 rozegrał blisko 100 meczów. Do seniorskiej drużyny oficjalnie trafił w lipcu 2022 roku, choć swój debiut zanotował już 13 października 2020 w spotkaniu krajowego pucharu. Premierowy mecz w bośniackiej ekstraklasie zaliczył z kolei 17 września 2021 roku. W obecnym sezonie rozegrał 15 meczów, pięciokrotnie notując czyste konto. Łącznie w seniorskiej drużynie z Sarajewa zanotował 35 występów. Muhamed w swoim CV ma również kilkadziesiąt meczów w młodzieżowych zespołach reprezentacji Bośni i Hercegowiny. 

 

 

- Moje pierwsze odczucia są bardzo dobre. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Rozmawiałem już z Vladanem. Mówił mi o Rakowie wszystko, co najlepsze i że jest tutaj wszystko, czego potrzebuję. Poinstruował mnie też w wielu kwestiach - powiedział po podpisaniu kontrakt nasz nowy bramkarz. 

 

Muhamed, witaj w Rakowie!

 

#ŠAHINOVIĆ2028