Murawa na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu zostanie wymieniona

Rozpoczęła się wymiana murawy na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Dzięki temu procesowi jakość nawierzchni, na której rozgrywane są m.in. mecze Ligi Europy, znacznie się poprawi.

Aktualnie trwa zdzieranie starej murawy, a w jej miejsce w najbliższych dniach położona zostanie nowa, pochodząca z Węgier trawa wykładana z rolki. Według planów gospodarzy stadionu, jej debiut nastąpi podczas meczu Ligi Narodów Kobiet Polska – Grecja zaplanowanego na 5 grudnia.

 

- Dziękuję prezydentowi Sosnowca, Arkadiuszowi Chęcińskiemu i władzom ZPS, prezes Karinie Skowronek i dyrektorowi Marcinowi Jaroszewskiemu za profesjonalne rozwiązanie problemu na każdym szczeblu – mówi prezes zarządu Rakowa, Piotr Obidziński. - Jestem pewien, że takie podejście przyczyni się do dalszej budowy pozytywnego wizerunku dla Sosnowca w Polsce i Europie, a nas utwierdza w przekonaniu, że wspólnie działamy dla umacniania polskiej piłki nożnej w obszarach sportu i infrastruktury. ZPS to bezsprzecznie perła na europejskiej mapie zarówno piłki nożnej, jak i innych sportów. ZPS to też świetne miejsce dla rozwoju biznesu, o czym świadczy wsparte przez prezydenta spotkanie i połączenie środowisk biznesowych Częstochowy i Sosnowca.

 

W tym roku rozegramy jeszcze jedno spotkanie Ligi Europy na ArcelorMittal Park w Sosnowcu. 14 grudnia naszym rywalem będzie Atalanta BC.

 

Fot. Zagłębiowski Park Sportowy