NA PUCHAROWYM SZLAKU: LECH POZNAŃ

Przed nami 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Losowanie zaprowadziło nas ponownie do Poznania. Mecz z Lechem we wtorek o godzinie 20:30.

Dla drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Żurawia będzie to pierwszy mecz w tej edycji Fortuna Pucharu Polski, w którym rywalem będzie drużyna z PKO Ekstraklasy. We wszystkich trzech poprzednich meczach Lech pokonał niżej notowanych rywali.

Pucharowa przygoda naszego najbliższego rywala rozpoczęła się od pewnego zwycięstwa 3:1 nad pierwszoligową Odrą Opole, którą stać było jedynie na honorową bramkę zdobytą w doliczonym czasie gry. Trudniej poznaniacy mieli w 1/16 finału, gdzie drugoligowy Znicz Pruszków walczył do ostatnich minut o doprowadzenie do remisu, ale ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem Lecha 3:2.  Największe problemy sprawił Kolejorzowi występujący w Fortuna I Lidze Radomiak Radom. Mecz 1/8 finału rozegrany został w bardzo mroźnej temperaturze na stadionie w Sosnowcu. Po zaciętym meczu Lech triumfował, ale potrzebował dogrywki i rzutów karnych, by awansować do ćwierćfinału.

Drużyna z Poznania w swojej historii pięciokrotnie zdobyła Puchar Polski i pięciokrotnie przegrała w finale. Ostatni triumf w tych rozgrywkach przypadł na sezon 2008/09. Od tego czasu Lech czterokrotnie awansował do finału, ale za każdym razem uległ rywalom.

Dla obu drużyn będzie to drugie starcie w tym sezonie. W rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy w Poznaniu doszło do prawdziwej "kanonady". Czerwono-Niebiescy prowadzili już 2:0, ale wtedy obudził się Lech i nie tylko zdobył przed przerwą kontaktową bramkę, ale też niedługo po zmianie stron dołożył kolejne dwa gole i wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie bohaterem meczu został wprowadzony z ławki Daniel Szelągowski, który w 90. minucie popisał sie rajdem przez pół boiska zakończonym bramką na wagę remisu.

Od czasu pucharowego zwycięstwa nad Radomiakiem Radom piłkarzom Lecha wiedzie się ze zmiennym szczęściem. Po wyjazdowej porażce z Wisłą Płock zespół trenera Dariusza Żurawia podniósł się i wygrał ostatnie dwa spotkania ze Śląskiem Wrocław i Wartą Poznań.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 20:30. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.