Najważniejsza runda od 20 lat. Za nami spotkanie z kibicami! [ZDJĘCIA]

W piątek, chwilę po godzinie 18.00, w Galerii Jurajskiej odbyło się spotkanie zespołu Rakowa z kibicami przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w Fortuna 1 Lidze.

Impreza rozpoczęła się od pokazu umiejętności Adriana Franca - byłego bramkarza Rakowa, założyciela Akademii Freestyle i Street Football w Częstochowie. Następnie na scenie pojawił się sztab szkoleniowy, a trener Marek Papszun zapewnił kibiców, o tym, że zespół ciężko przepracował okres przygotowawczy i jest gotowy do rozpoczynającej się rundy.

Po zaprezentowaniu bramkarzy oraz obrońców, głos zabrał kapitan Andrzej Niewulis, który pozdrowił ze sceny kontuzjowanego Kamila Kościelnego życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia i zapewniając, że cały zespół trzyma kciuki za jego powrót na ligowe boiska.

Następna w kolejności na scenie pojawiła się silna reprezentacja pomocników. W ich imieniu głos zabrali Daniel Bartl i Rafał Figiel. Pierwszy zapewniał Kibiców, że wiosną postara się nie raz trafić do bramki rywala dając radość naszym fanom. „Figo” z kolei opowiedział, jak z jego perspektywy na przestrzeni lat zmienił się Raków.

Ostatni do kolegów dołączyli napastnicy. Nowy nabytek klubu, Patrick Friday Eze, opowiadał o swoich pierwszych, pozytywnych wrażeniach na temat pobytu w Częstochowie i podkreślał, że jego celem na wiosnę jest pomoc zespołowi w osiągnięciu celu, jakim jest awans do Ekstraklasy.

Co warto podkreślić, naszych zawodników na scenę wyprowadzali młodzi adepci piłkarscy z Akademii Rakowa, dla których ten fakt był bez wątpienia wielkim przeżyciem i wyróżnieniem! 

Spotkanie zakończyła sesja autografów i wspólnych zdjęć z tymi, którzy to piątkowe popołudnie postanowili spędzić z nami. Dziękujemy za obecność i zapraszamy już w najbliższy piątek, 1 marca, na mecz z Chrobrym Głogów!

Zobacz zdjęcia z piątkowego spotkania w Galerii Jurajskiej