Nakręć się na pomaganie | Raków dla Świetlicy terapeutycznej dla dzieci i młodzieży z autyzmem

Przy Limanowskiego 83 można nie tylko przeżywać fantastyczne, piłkarskie emocje, ale też wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem. By to uczynić wybierając się na Limanowskiego wystarczy zabrać za sobą nakrętki i wrzucić je do specjalnego pojemnika w kształcie serca.

SPOZA działa od 1997 roku. Realizuje szereg inicjatyw na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców i opiekunów. Od 25 lat prowadzi placówkę wsparcia dziennego, które obejmuje wsparciem blisko 20 osób z autyzmem lub zaburzeniami pokrewnymi po zakończonym procesie edukacji. Świetlica pracuje w trybie ciągłym, od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie. Organizacja zajęć socjoterapeutycznych pozwala na podtrzymanie umiejętności nabytych w szkole, natomiast rodzicom umożliwia kontynuowanie pracy zawodowej.

 

Teraz każdy kibic o szczodrym, czerwono-niebieskim sercu może wspomóc Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem. Wystarczy, aby w drodze na mecz lub do odwiedzin Raków FanStore wrzucić nakrętki do specjalnego pojemnika, który został ustawiony przy wejściu od pętli tramwajowej tuż przy kasach biletowych.

 

Środki pozyskane z nakrętek zostaną przeznaczone na codzienne funkcjonowanie Świetlicy, tj. koszty utrzymania budynku oraz materiały do przeprowadzenia zajęć: materiały papiernicze, farby, masy plastyczne itp.

 

Razem z naszym partnerem Ustronianką zachęcamy wszystkich do wsparcia Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem.