Nasz najbliższy rywal: Garbarnia Kraków

Beniaminek Fortuna 1 Ligi będzie najbliższym rywalem Rakowa w meczu 9. kolejki. 

Garbarnia Kraków powstała w 1921 roku. Prezesem klubu jest Jerzy Jasiówka, a trenerem Mirosław Hajdo, który tę funkcję sprawuje od 9. września 2014 roku. Największymi sukcesami są: mistrzostwo Polski w 1931 roku oraz trzykrotny awans do 1/4 Pucharu Polski (1950/51, 1966/67, 1973/74).

Ekipa spod Wawelu to beniaminek rozgrywek. W ubiegłym sezonie brązowo-biali zajęli 4. miejsce w 2. lidze i o awans na zaplecze Ekstraklasy zagrali w barażu z Pogonią Siedlce. W pierwszym meczu w Krakowie padł remis 1:1, natomiast w Siedlcach górą byli goście, którzy wygrali 2:1 i mogli cieszyć się z promocji do 1. ligi. 

Nasz rywal obecnego sezonu nie rozpoczął najlepiej. Po 9. kolejkach Garbarnia zamyka ligową tabelę. Podopieczn trenera Hajdy zdobyli do tej pory 5 punktów, a bilans spotkań to: zwycięstwo, dwa remisy i trzy porażki. Stosunek bramek 5-16. Krakowianie to ekipa, która obecnie straciła najwięcej goli w Fortuna 1 Lidze. W ostatniej serii spotkań Garbarnia przegrała z Wigrami Suwałki 1:2. 

Letnie okienko transferowe nie przyniosło rewolucji w składzie naszego przeciwnika. Do klubu z ulicy Rydlówki przybyło ośmiu zawodników. Natomiast pożegnano się z pięcioma piłkarzami. Skład Garbarni oparty jest o zawodników z małopolski. W kadrze możemy znaleźć niezwykle doświadczonego bramkarza Marcina Cabaja, a także wychowanka Wisły Kraków Michała Czekaja. Warto zwrócić uwagę, że w drużynie z grodu Kraka znajduje się także Patryk Serafin, który w sezonie 2014/15 występował na Limanowskiego. 

Garbarnia Kraków - skład runda jesienna

bramkarze:
Marcin Cabaj
Aleksander Kozioł
Kamil Nowak
obrońcy:
Michał Czekaj
Arkadiusz Garzeł
Rafał Górecki Polska
Krzysztof Kalemba
Szymon Kobusiński
Mateusz Pawłowicz
Norbert Piszczek
Michał Wrześniewski
pomocnicy:
Mateusz Ciesielski
Szymon Kiebzak
Karol Kostrubała
Serhij Krykun
Przemysław Lech
Marek Masiuda
Łukasz Pietras
Paweł Pyciak
Patryk Serafin
Marcin Siedlarz
Wojciech Wojcieszyński
Filip Wójcik
napastnicy:
Grzegorz Gawle
Marcin Kołton
Damian Nieśmiałowski
Dawid Nowak
Tomasz Ogar
Mateusz Węsiersk
Jakub Wróbel

Fot. Garbarnia Kraków