Nasz przeciwnik: Bytovia Bytów

Aktualny wicelider Fortuna 1 Ligi będzie w sobotę gościł na Limanowskiego w meczu 12. kolejki rozgrywek. 

MKS Bytovia Bytów powstała w 1946 roku. Obecnie prezesem klubu jest Janusz Wiczkowski, a trenerem Adrian Stawski, który za wyniki pierwszej drużyny odpowiedzialny jest od 20 marca 2017 roku. Największymi sukcesami MKS-u są: 8. miejsce w 1. lidze w sezonie 2015/16 oraz dwukrotny awans do 1/4 Pucharu Polski (2016/17, 2017/18). 

W obecnym sezonie Bytovia radzi sobie rewelacyjnie. Czarno-biało-czerwoni przegrali zaledwie jeden mecz. Pięć spotkań wygrali, również pięć zremisowali. Do tej pory ekipa z Bytowa zgromadziła 20 punktów, co daje jej drugą pozycję w Fortuna 1 Lidze. Na dodatek nasz sobotni rywal to najskuteczniejsza drużyna na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni trenera Stawskiego strzelili 21 goli, tracąc jednocześnie 12 bramek. Najskuteczniejszym piłkarzem Bytovii jest 20-letni pomocnik Juliusz Letniowski, który pięciokrotnie pokonywał bramkarzy zespołów przeciwnych. W ostatnim meczu MKS zremisował 1:1 z Wigrami Suwałki. 

Letnie okienko transferowe w Bytowie było bardzo intensywne. Z klubu odeszło czternastu piłkarzy. W tym doświadczeni Janusz Surdykowski i Fran Gonzalez. Z kolei do Bytovii dołączyło również czternastu zawodników. Wśród nich znany z ekstraklasowych boisk Filip Burkhardt (ostatnio ŁKS Łódź) oraz wcześniej wspomniany Letniowski. 

Bytovia Bytów - kadra (runda jesienna)

bramkarze:
Mateusz Oszmaniec
Bartosz Ryngwelski
Andrzej Witan
obrońcy:
Krzysztof Bąk
Maciej Dampc
Mateusz Kaba
Arsenij Procyszyn
Dawid Witkowski
Łukasz Wróbel
pomocnicy:
Maciej Błaszkowski
Filip Burkhardt
Patryk Burzyński
Kacper Chodyna
Sławomir Duda
Maksymilian Hebel
Michał Jakóbowski
Krzysztof Kropidłowski
Jakub Kuzdra
Juliusz Letniowski
Łukasz Wasiak
Wojciech Wilczyński
Bartosz Wolski
Patryk Wolski
napastnicy:
Aleks Hendryk
Gracjan Jaroch
Mateusz Kuzimski