Nasz przeciwnik: Chojniczanka Chojnice

W zaległym meczu 20. kolejki Nice 1 Ligi rywalem Rakowa będzie Chojniczanka Chojnice. 

O klubie

Miejski Klub Sportowy Chojniczanka Chojnice powstał w 1930 roku. Największymi sukcesami są: dwukrotnie 5. miejsce w 1. lidze (sezony 2014/105 i 2016/2017) oraz awans do ćwierćfinału Pucharu Polski 2015/2016. Prezesem żółto-biało-czerwonych jest Maciej Polasik, a funkcję trenera pierwszej drużyny od 10 czerwca 2017 roku pełni Krzysztof Brede.

Obecny sezon

Chojniczanka aktualnie plasuje się na 4. miejscu w tabeli Nice 1 Ligi. Żółto-biało-czerwoni zgromadzili 44 punkty, a ich bilans to: 12 zwycięstw, 8 remisów i 6 porażek. Ekipa z Chojnic zdobyła 34 gole, a straciła 21 (razem z Miedzią najmniej w Lidze). Najskuteczniejszym piłkarzem MKS-u jest Adam Ryczkowski, który zgromadził 7 bramek. 

W ostatnim meczu nasz rywal wygrał na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:0. Trafienie na wagę trzech oczek zanotował w 60. minucie meczu Maciej Górski. 

Ciekawostki

Według Przewodnika Kibica przygotowanego przez EkstraStats "Spora kreatywność zawodników ofensywnych Chojniczanki, jak i ruchliwość, pozwalała na posyłanie podań prostopadłych nawet wtedy, gdy rywale skupiali się na głębokiej defensywie. (...) Po stracie piłki zawodnicy dążą do szybkiego odzyskania, choć niekoniecznie ustawiają swoja linię defensywną wysoko. Jeśli rywal nie przeprowadza akcji w odpowiednim tempie, błyskawicznie odbudowują ustawienie."

Chojniczanka Chojnice - runda wiosenna

bramkarze:
Radosław Janukiewicz
Błażej Wiesiołek
Grzegorz Wnuk

obrońcy:
Tomasz Boczek
Maciej Dampc
Dominik Jończy
Piotr Kieruzel
Wojciech Lisowski
Michał Markowski
Dominik Piechowski
Przemysław Pietruszka
Jacek Podgórski
Dawid Schulz
Hubert Wołąkiewicz

pomocnicy:
Jakub Bąk
Jakub Biskup
Krzysztof Danielewicz
Karol Fila Polska
Rafał Grzelak
Piotr Kręcki
Oskar Paprzycki
Damian Piotrowski
Sebastian Steblecki
Paweł Zawistowski

napastnicy:
Emil Drozdowicz
Maciej Górski
Tomasz Mikołajczak
Adam Ryczkowski