Nasz przeciwnik: Chojniczanka Chojnice

W ostatnim meczu domowym Rakowa w tym roku rywalem czerwono-niebieskich będzie Chojniczanka Chojnice. 

O klubie

Miejski Klub Sportowy Chojniczanka Chojnice powstał w 1930 roku. Największymi sukcesami są: 3. miejsce w Nice 1 Lidze w sezonie 2017/18 oraz awans do ćwierćfinału Pucharu Polski 2015/16 oraz 2017/18. Prezesem MKS-u jest Maciej Połasik, a trenerem Maciej Bartoszek, który 10 października zastąpił na stanowisku Przemysława Cecherza. 

Obecny sezon

Po 18. kolejkach Fortuna 1 Ligi Chojniczanka zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25. punktów. Ekipa z Chojnic do tej pory zanotowała sześć zwycięstw, siedem remisów i pięć porażek. Bilans goli to 25 bramek strzelonych, 24 stracone. Najlepszym strzelcem w szeregach żółto-biało-czerwonych jest Hubert Wołąkiewicz, który ma na swoim koncie pięć trafień. W ostatniej serii ekipa trenera Bartoszka przegrała na wyjeździe z Sandecją 0:2. 

Ciekawostki

Chojniczanka jako jedyna pokonała w tym sezonie Raków Częstochowa. W Chojnicach gospodarze wygrali 2:1 po bramkach Wojciecha Trochima i Huberta Wołąkiewicza. Dla czerwono-niebieskich trafił Piotr Malinowski. 

Nasz rywal dysponuje bardzo doświadczoną kadrą, w której występuje wielu piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie. Najwięcej na swoim koncie ma wcześniej wspomniany Hubert Wołąkiewicz - 230. Łącznie wszyscy zawodnicy MKS-u wystąpili 1435 razy w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Chojniczanka Chojnice - kadra

bramkarze:
Radosław Janukiewicz
Oskar Piernicki
Grzegorz Wnuk
obrońcy:
Tomasz Boczek
Deleu
Rafał Kobryń
Krzysztof Korczyc
Seweryn Michalski
Dominik Piechowski
Przemysław Pietruszka
Jacek Podgórski
Kamil Sylwestrzak
Hubert Wołąkiewicz
pomocnicy:
Krzysztof Danielewicz
Tomasz Foszmańczyk
Karol Gardzielewicz
Oskar Paprzycki
Damian Piotrowski
Tomasz Prusaczyk
Miłosz Przybecki
Serhij Pyłypczuk
Wojciech Trochim
Paweł Zawistowski
napastnicy:
Emil Drozdowicz
Piotr Grzelczak
Tomasz Mikołajczak
Janusz Surdykowski