Nasz przeciwnik: Chrobry Głogów

W meczu 26. kolejki Nice 1 Ligi rywalem Rakowa będzie Chrobry Głogów. 

O klubie 

MZKS Chrobry Głogów powstał w 1957 roku. Obecnie prezesem klubu jest Emilia Szajowska, a trenerem Grzegorz Niciński, który pełni tę funkcję od 14. czerwca 2017 roku. Największymi sukcesami są: 6. miejsce w 1. lidze (2015/16) oraz awans do półfinału Pucharu Polski w sezonie 1979/80. 

Obecny sezon 

Chrobry aktualnie zajmuje 4. miejsce w tabeli Nice 1 Ligi. Ekipa z Głogowa zgromadziła 40 punków, a jej bilans to: 11 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. MZKS strzelił 33 gole, a stracił 26. W spotkaniach wyjazdowych nasz przeciwnik czterokrotnie zwyciężał, trzy razy dzielił się punktami i cztery razy schodził z boiska pokonany. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Machaj, który 15 razy pokonywał bramkarzy rywali. Pomocnik Chrobrego jest aktualnie liderem w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy z zaplecza Ekstraklasy. 

W ostatnim meczu głogowianie pokonali Pogoń Siedlce 3:1. Dwa gole zdobył wcześniej wspomniany Machaj, a raz na listę strzelców wpisał się Michał Michalec. Chrobry wiosna rozegrał pięć spotkań. Trzy wygrał, raz zremisował i raz musiał uznać wyższość rywala. 

Ciekawostki

Jak czytamy w Przewodniku Kibica przygotowanym przez EkstraStats "Zespół ma spore problemy w bezpośrednich starciach, nie jest w stanie nawiązywać równorzędnej walki pod tym kątem, więc zwłaszcza w defensywie musi to nadrabiać umiejętnym skracaniem pola gry. (...) Przy brakach w kreatywności większość akcji przechodziła przez Mateusza Machaja, który szukał bardziej ryzykownych zagrań i nie bał się podejmowania decyzji o strzałach." 

Kadra Chrobrego Głogów

bramkarze:
Anatoli Gospodinow
Sławomir Janicki
Adam Makuchowski
Rafał Paluch

obrońcy:
Michał Ilków-Gołąb
Michał Michalec
Seweryn Michalski
Kacper Pietrzczyk
Przemysław Stolc
Ariel Wawszczyk

pomocnicy:
Jakub Bach
Michał Borecki
Karol Danielak
Mateusz Dobrakowski
Marcel Gąsior
Konrad Kaczmarek
Maciej Kona
Bartosz Machaj
Mateusz Machaj
Robert Mandrysz
Serhij Napołow
Michał Pawlik
Tomasz Serweta
Damian Sędziak
Łukasz Szczepaniak
Daniel Wajsak

napastnicy:
Damian Kowalczyk
Szymon Nowicki
Przemysław Trytko