Nasz przeciwnik: Chrobry Głogów

Rywalem piłkarzy Rakowa w meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi będzie Chrobry Głogów.

O klubie

MZKS Chrobry Głogów powstał w 1957 roku. Obecnie prezesem klubu jest Emilia Szajowska, a trenerem Grzegorz Niciński, który pełni tę funkcję od 14. czerwca 2017 roku. Największymi sukcesami są: 6. miejsce w 1. lidze (2015/16) oraz awans do półfinału Pucharu Polski w sezonie 1979/80.

Obecny sezon

Chrobry obecne rozgrywki rozpoczął od porażki na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 0:1. Następnie drużyna zanotowała dwa remisy: z GKS-em Tychy 1:1 (bramka Przemysława Trytki w 90. minucie z rzutu karnego) oraz 0:0 z Sandecją Nowy Sącz. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Nicińskiego wygrali 1:0 z Wigrami Suwałki, a trzy punkty zapewnił w 44. minucie Damian Kowalczyk. Ekipa z Głogowa aktualnie plasuje się na 9. lokacie w tabeli.

Transfery

W letnim okienku transferowym do MZKS-u trafiło sześciu nowych zawodników - w tym znany z boisk Ekstraklasy Marek Wasiluk (ostatnio Jagiellonia Białystok). Do zespołu przyszli także między innymi Mateusz Abramowicz i Łukasz Zejdler (obaj poprzednio grali w GKS-ie Katowice). Z drużyną pożegnała się największa gwiazda Chrobrego, w zeszłym sezonie Nice 1 Ligi - Mateusz Machaj, król strzelców (16 bramek). 29-latek obrał kierunek odwrotny do Wasiluka i zasilił Jagiellonię.