Nasz przeciwnik: GKS 1962 Jastrzębie

W drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi rywalem Rakowa będzie GKS 1962 Jastrzębie. 

Największymi sukcesami GKS-u są: 14. miejsce w 1. lidze (sezon 1988/89) oraz awans do półfinału Pucharu Polski 1975/76. Prezesem klubu jest Dariusz Stanaszek, natomiast trenerem Jarosław Skrobacz, który jest odpowiedzialny za wyniki pierwszego zespołu od 4 maja 2016 roku. 

W zeszłym sezonie ekipa z Jastrzębia-Zdroju występowała w 2. lidze jako beniaminek. Od początku rozgrywek zielono-czarno-żółci zadomowili się w czubie tabeli. Na półmetku sezonu jastrzębianie przewodzili stawce mając 5 punktów przewagi nad drugim ŁKS-em Łódź. Ostatecznie zespół trenera Skrobacza po 34. kolejkach utrzymał 1. miejsce w tabeli i mógł świętować drugi z rzędu awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Oprócz wygrania 2. ligi drużyna ze Śląska była najskuteczniejszym zespołem. Zdobyła 54 bramki, a duży wkład w ten wynik mieli Daniel Szczepan (13 trafień) i Kamil Jadach (10 goli).

W letnim okiernku transferowym w porównaniu do innych klubów nie doszło do rewolucji kadrowej. Do GKS-u trafiło pięciu nowych zawodników, a opuściło czterech - w tym wcześniej wspomniany Szczepan, który zasilił Śląsk Wrocław. 

Na inaugurację sezonu Fortuna 1 Ligi beniaminek musiał uznać wyższość Wigier Suwałki (1:2). W 51. minucie wynik otworzył zawodnik Wigier Jonatan Straus. Wyrównał 120 sekund później Damian Tront. Decydujące trafienie zadał w 83 minucie Robert Bartczak. GKS w końcówce miał jeszcze kilka okazji do wyrównania, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. 

Kadra GKS 1962 Jastrzębie (runda jesienna):

bramkarze:
Grzegorz Drazik
Mateusz Kurzanowski
Bartosz Szelong

obrońcy:
Dawid Gojny *
Kacper Kawula
Dominik Kulawiak
Piotr Pacholski
Kamil Szymura
Damian Zajączkowski

pomocnicy:
Farid Ali
Tomasz Dzida
Krzysztof Gancarczyk
Bartosz Jaroszek
Szymon Kuś
Wojciech Łaski
Oskar Mazurkiewicz
Bartosz Semeniuk
Patryk Skórecki *
Maciej Spychała *
Dominik Szczęch
Damian Tront
Dawid Weis

napastnicy:
Kamil Adamek *
Konrad Hasior
Kamil Jadach
Adam Żak *

* - nowi zawodnicy, którzy do drużyny dołączyli w letnim okienku transferowym. 

fot. GKS 1962 Jastrzębie