Nasz przeciwnik: GKS 1962 Jastrzębie

Najbliższym rywalem Rakowa w Fortuna 1 Lidze będzie beniaminek GKS 1962 Jastrzębie. 

O klubie

Klub ze Śląska powstał w 1962 roku. Największymi sukcesami GKS-u są: 14. miejsce w 1. lidze (sezon 1988/89) oraz awans do półfinału Pucharu Polski 1975/76. Prezesem klubu jest Dariusz Stanaszek, natomiast trenerem Jarosław Skrobacz, który jest odpowiedzialny za wyniki pierwszego zespołu od 4 maja 2016 roku. 

Obecny sezon

Po rozegraniu 18. kolejek GKS aktualnie plasuje się na 5. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 28. punktów. Bilans naszego rywala to siedem zwycięstw, siedem remisów i cztery porażki. A stosunek bramek wynosi: 22 gole strzelone i 19 straconych. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy trenera Skorbacza jest Kamil Szymura - 5 trafień. W ostatnim meczu zespół z Jastrzębia Zdroju pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki 3:1. Bramki dla zielono-czarno-żółtych zdobywali: Dawid Gojny, Patryk Skórecki oraz z rzutu karnego Szymura. 

Ciekawostki

Jak pisze Przewodnik Kibica "W poprzednim sezonie zespół z Jastrzębia imponował szybkością przejścia do ataku, co było kluczem do sukcesu. Jastrzębie niechętnie brało na siebie ciężar gry, wolało spokojnie wyczekać dogodny moment do przeprowadzenia błyskawicznej akcji. (...) Spora liczba zawodników bierze udział w atakach, zaś w razie niepowodzenia, stara się opóźnić akcję próbą odbioru, by pozostali mogli spokojnie odbudować pozycje. "

Kadra GKS 1962 Jastrzębie

bramkarze:
Grzegorz Drazik 
Mateusz Kurzanowski 
Bartosz Szelong

obrońcy:
Dawid Gojny 
Kacper Kawula 
Dominik Kulawiak 
Piotr Pacholski 
Kamil Szymura 
Damian Zajączkowski

pomocnicy:
Farid Ali 
Tomasz Dzida 
Krzysztof Gancarczyk 
Bartosz Jaroszek 
Szymon Kuś 
Wojciech Łaski 
Oskar Mazurkiewicz 
Bartosz Semeniuk 
Patryk Skórecki 
Maciej Spychała 
Dominik Szczęch 
Damian Tront 
Dawid Weis

napastnicy:
Kamil Adamek 
Konrad Hasior 
Kamil Jadach
Adam Żak