Nasz przeciwnik: GKS Katowice

Po zimowej przerwie Raków wraca do zmagań o ligowe punkty. Rywalem czerwono-niebieskich w pierwszym wiosennym meczu będzie GKS Katowice. 

Klub z województwa śląskiego powstał w 27 lutego 1964 roku. Jego największymi sukcesami są: trzykrotne zdobycie Pucharu Polski (w sezonach 1985/86, 1990/91, 1992/93), czterokrotne wicemistrzostwo Polski (1987/88, 1988/89, 1991/92, 1993/94) oraz dwukrotny triumf w Superpucharze Polski (1991, 1995). 

Prezesem GieKSy jest Marcin Janicki, a trenerem pierwszego zespołu Jacek Paszulewicz, który pełni tę funkcję od 11. stycznia 2018 roku. 

Z pierwszej części sezonu kibice klubu z ulicy Bukowej nie mogą być do końca zadowoleni. Katowiczanie zajmują 9. miejsce w tabeli i mają w swoim dorobku 28 punktów. Żółto-zielono-czarni w obecnych rozgrywkach wygrali 8 spotkań, 4 zremisowali i 7 przegrali (bilans bramek 27-24).

W przerwie między rundami szeregi GKS-u wzmocniło pięciu piłkarzy. Z kolei z klubem pożegnało się sześciu zawodników. Wśród nowych graczy należy wyróżnić dwa nazwiska: Dalibor Volaš (słoweński napastnik występujący ostatnio w Sparcie Rotterdam) oraz Kamil Słaby (przyszedł z Bruk-Betu Termalica Nieciecza). 

Podczas okresu przygotowawczego nasz najbliższy rywal rozegrał osiem sparingów, w których zanotował 5 zwycięstw, 2 remisy i 1. porażkę. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza odbyli obóz przygotowawczy w tureckim Belek. 

bramkarze:
Mateusz Abramowicz
Szymon Frankowski
Sebastian Nowak
Maciej Wierzbicki

obrońcy:
Adrian Frańczak
Mateusz Kamiński
Lukas Klemenz
Mateusz Mączyński
Tomasz Midzierski
Tomasz Mokwa
Kamil Słaby
Patryk Wnuk

pomocnicy:
Adrian Błąd
Armin Ćerimagić
Tomasz Foszmańczyk
Bartłomiej Kalinkowski
Paweł Mandrysz
Dawid Plizga
Bartłomiej Poczobut
Andreja Prokić
Oktawian Skrzecz
Wojciech Słomka
Łukasz Zejdler

napastnicy:
Grzegorz Goncerz
Wojciech Kędziora
Dalibor Volaš

Przybyli: Szymon Frankowski, Bartłomiej Poczobut, Kamil Słaby, Dalibor Volaš, Patryk Wnuk.

Odeszli: Damian Garbacik, Paweł Juraszczyk, Rafał Kuliński, Dalibor Pleva, Peter Šulek, Jakub Yunis.