Nasz przeciwnik: GKS Tychy

Do gry o ligowe punkty powracają piłkarze Rakowa, którzy w sobotę zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy. 

O klubie

GKS Tychy powstał w 1971 roku. Największymi sukcesami są wicemistrzostwo Polski w sezonie 1975/76 oraz awans do 1/4 Pucharu Polski 1976/77. Prezesem klubu jest Grzegorz Bednarski, a za wyniki pierwszego zespołu od 10 października 2017 roku odpowiada Ryszard Tarasiewicz. 

Obecny sezon

W obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi zielono-czarni-czerwoni plasują się na 13. miejscu w tabeli. Tyszanie mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, sześć remisów i pięć porażek, a bilans bramkowy to 17 goli strzelonych i 19 straconych. Podopieczni trenera Tarasiewicza mają za sobą serię sześciu meczów bez zwycięstwa. Ostatni raz GKS zdobył komplet punktów 1 września pokonując przed własną publicznością Wartę Poznań 1:0. W ostatnim spotkaniu nasz sobotni rywal zremisował na wyjeździe 2:2 z Wigrami Suwałki. Tyszanie prowadzili już 2:0, ale gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Dwie bramki zdobył Hubert Adamczyk, który z trzema trafieniami jest obok Daniela Tanżyny jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny.

Charakterystyka rywala

Jak pisze Przewodnik Kibica duży nacisk jest położony na grę flankami, na skrzydłach zawodnicy starają się stworzyć przewagę, częste są też obiegi ze strony bocznych obrońców. Z uwagi na dużą aktywność na bokach, na wypadek kontr często te sektory pozostają słabiej obsadzone w defensywie. Nie zawsze defensywni pomocnicy nadążają tam z asekuracją. Odbudowa właściwego ustawienia jest priorytetem gry defensywnej, stąd też próby wyższego pressingu nie zdarzają się często. 

GKS Tychy - kadra runda jesienna

bramkarze:
Marek Igaz
Konrad Jałocha
Mateusz Maciejowski
Adrian Odyjewski

obrońcy:
Dawid Abramowicz
Szymon Bielusiak
Marcin Biernat Polska
Łukasz Bogusławski
Mateusz Grzybek
Marcin Kowalczyk
Maciej Mańka
Konrad Pipia
Daniel Tanżyna

pomocnicy:
Hubert Adamczyk
Edgar Bernhardt
Jan Biegański
Piotr Ćwielong
Keon Daniel
Łukasz Grzeszczyk
Omar Monterde
Jakub Piątek
Kacper Piątek
Dominik Połap
Sebastian Steblecki

napastnicy:
Michał Staniucha
Jakub Vojtuš
Nikolas Wróblewski