Nasz przeciwnik: Górnik Łęczna

W przedostatnim meczu obecnego sezonu naszym rywalem będzie Górnik Łęczna. 

O klubie

Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna powstał w 1979 roku. Największymi sukcesami są: 7. miejsce w I Lidze (obecna Ekstraklasa) w sezonie 2004/05,  awans do 1/4 Pucharu Polski 2000/01 oraz awans do półfinału Pucharu Ekstraklasy 2006/07. Prezesem Klubu jest Veljko Nikitović, a trenerem Bogusław Baniak, który odpowiada za pierwszy zespół od 15 marca bieżącego roku.  

Obecny sezon

Nasz niedzielny rywal z dorobkiem 32. punktów aktualnie zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli, tracąc oczko do pozycji, która gwarantuje grę w barażach. Aktualny bilans zielono-czarnych to 7 zwycięstw, 11 remisów i 14 porażek. Górnik w tym sezonie strzelił 27 goli, a stracił 40. Na własnym boisku ekipa z Łęcznej sześciokrotnie wygrywała, pięciokrotnie remisowała i także pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana. Najlepszym strzelcem zespołu jest Patryk Szysz - zdobywca 9. goli. 

W ostatniej serii spotkań Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Michał Mikołajczyk i Dawid Ryndak. 

Ciekawostki

Jak czytamy w Przewodniku Kibica przygotowanym przez EkstraStats "Znaczna większość akcji Górnika była kreowana poprzez flanki. Sytuacje, gdy zawodnicy z Łęcznej szukali kombinacji środkiem należały do rzadkości, liczyło się przede wszystkim wykorzystanie wolnej przestrzeni. Boczni środkowi obrońcy sytuacyjnie dość często zapuszczali się wyżej podczas rozprowadzania akcji, jednak zwykle służyło to jedynie dokładniejszemu zagraniu dłuższej piłki. 

Górnik Łęczna - runda wiosenna

Bramkarze: 
Damian Podleśny 
Sergiusz Prusak 
Dawid Smug 

obrońcy:
Dariusz Jarecki
Jakub Jaroszyński
Arkadiusz Kasperkiewicz
Aleksander Komor
Rafał Kosznik
Robert Pisarczuk
Paweł Sasin
Przemysław Skałecki
Łukasz Sosnowski
Karol Turek
Łukasz Wiech

pomocnicy:
Grzegorz Bonin
Marcin Flis
Filip Karbowy
Adrian Łuszkiewicz
Tomasz Makowski
Sergei Mošnikov
Piotr Pacek
Radosław Pruchnik
Michał Suchanek
Adrian Szczerba
Filip Szewczyk
Łukasz Tymiński

napastnicy:
Aleks Aftyka
Mikołaj Lebedyński
Przemysław Pitry
Sebastian Szerszeń
Patryk Szysz
Jurij Wereszczak
Michał Żebrakowski