Nasz przeciwnik: Gryf Wejherowo

Nasz kolejny rywal - Gryf Wejherowo - udanie zainaugurował drugą część sezonu pokonując na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 3:1.

Żółto-czarni otworzyli wynik już w 4. minucie, kiedy gola zdobył Piotr Kołc. Prowadzenie gości w 54. minucie podwyższył Michał Marczak. 120 sekund później było już 3:0 za sprawą ponownego trafienia Kołca - tym razem z rzutu karnego. Honorowa bramkę dla Kotwicy była autorstwa Korneliusza Sochania (84. minuta).

Ekipa z Wejherowa zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli. W swoim dorobku ma 22. punkty i legitymuje się bilansem sześciu zwycięstw, czterech remisów i dziesięciu porażek. Na własnym boisku Gryf trzykrotnie zdobywał komplet punktów, trzykrotnie remisował, a czterokrotnie musiał uznać wyższość rywali.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym sezonie jest wcześniej wspomniany Piotr Kołc - zdobywca 6. goli. Trenerem zespołu ze Wzgórza Wolności jest od 2. stycznia Jarosław Kotas, który na tym stanowisku zastąpił Mariusza Pawlaka - ten z kolei rozpoczął pracę w GKS-ie Bełchatów.

Gryf Wejherowo powstał w 1921 roku. Jego największymi sukcesami są: awans do ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 2011/12 oraz dwukrotne zajęcie 11. miejsca w II lidze (sezony 2012/13 i 2013/14).