Nasz przeciwnik: Lech Poznań

Siedmiokrotny Mistrz Polski będzie naszym rywalem w starciu 1/16 Pucharu Polski. 

Lech Poznań powstał w 1922 roku i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. "Kolejorz" siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski i pięciokrotnie Puchar naszego kraju. Prezesem Lecha jest Karol Klimczak, a trenerem pierwszego zespołu Ivan Djurdjević, który tę funkcję sprawuje od 21 maja. 

Ekipa z Poznania aktualnie występuje w Lotto Ekstraklasie. Lech po 13. kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 20. punktów. Bilans spotkań to sześć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek (stosunek bramek 19-18). Najlepszym strzelcem zespołu jest Christian Gytkjær (6 trafień). W ostatniej kolejce niebiesko-biali przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:3. 

Warto przypomnieć, że zawodnikiem Lecha jest wychowanek Rakowa Maciej Gajos. To nie wszystkie powiązania między klubami. Marek Śledź dyrektor Akademii Raków był odpowiedzialny w KKS-ie za szkolenie młodych piłkarzy. To właśnie między innymi dzięki pracy dyrektora Śledzia rozwinęły się talenty między innymi Dawida Kownackiego czy Karola Linettego. 

Lech Poznań - kadra runda jesienna

bramkarze:
Jasmin Burić
Bartosz Przybysz
Matúš Putnocký
Karol Szymański
obrońcy:
Vernon De Marco
Dimítris Goútas
Robert Gumny
Rafał Janicki
Wołodymyr Kostewycz
Maciej Orłowski
Wiktor Pleśnierowicz
Thomas Rogne
Piotr Tomasik
Nikola Vujadinović
pomocnicy:
Tomasz Cywka
Maciej Gajos
Darko Jevtić
Kamil Jóźwiak
Maciej Makuszewski
Pedro Tiba
Mihai Răduț
Hubert Sobol
Łukasz Trałka
Marcin Wasielewski
napastnicy:
Dioni
Christian Gytkjær
João Amaral
Tymoteusz Klupś
Paweł Tomczyk

fot. Lech Poznań.