Nasz przeciwnik: ŁKS Łódź

W zaległym meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie ŁKS Łódź. 

O klubie

Łódzki Klub Sportowy powstał w 1908 roku. Jego największymi sukcesami są: dwukrotne Mistrzostwo Polski (1958 i 1997/98) oraz Puchar Polski w 1957 roku. Prezesem klubu jest Tomasz Salski, a trenerem Kazimierz Moskal, który odpowiada za wyniki pierwszej drużyny od 13 czerwca. 

Obecny sezon

Biało-czerwono-biali to beniaminek Fortuna 1 Ligi. W poprzedni sezonie łodzianie na trzecim szczeblu rozgrywkowym zajęli 2. miejsce - zdobywając taką samą liczbę punktów (65 przyp. red.) co pierwsze Jastrzębie - i uzyskali bezpośrednią promocję na zaplecze Ekstraklasy. Beniaminek jak do tej pory radzi sobie bardzo dobrze. Po 14. rozegranych spotkaniach ekipa trenera Moskala zajmuje 3. miejsce w tabeli, a w swoim dorobku ma 24 punkty. ŁKS ma za sobą serię sześciu meczów bez porażki, a w ostatnich dwóch nasz rywal zwyciężał. W minioną sobotę łodzianie wygrali na własnym boisku z Jastrzębiem 2:0, a bramki zdobyli Rafał Kujawa i z karnego Maksymilian Rozwandowicz. Do tej pory ŁKS strzelił 18 goli, 11 stracił. Najskuteczniejszym zawodnikiem tej ekipy jest Patryk Bryła (4 trafienia). 

Ciekawostki

Jak pisze "Przewodnik Kibica" łodzianie starają się przejmować inicjatywę, co jednak w meczach z dobrze i szybko kontrującymi rywalami potrafi się obrócić przeciwko nim. ŁKS ma tendencję do przeładowywania środka pola i wymieniania podań na małej przestrzeni. Z problemami przychodzi jednak przeniesienie ciężaru gry w wolne strefy.

ŁKS Łódź - kadra (runda jesienna)

bramkarze:
Dawid Arndt
Michał Brudnicki
Dominik Budzyński
Michał Kołba

obrońcy:
Lukáš Bielák
Artur Bogusz
Jan Grzesik
Kamil Juraszek
Oskar Koprowski
Kamil Rozmus
Jan Sobociński
Bartosz Widejko

pomocnicy:
Patryk Bryła
Mateusz Gamrot
Bartłomiej Kalinkowski
Jakub Kostyrka
Wojciech Łuczak
Mikołaj Maschera
Łukasz Piątek
Piotr Pyrdoł
Dani Ramírez
Maksymilian Rozwandowicz
Paweł Wojowski
Maciej Wolski

napastnicy:
Rafał Kujawa
Jewhen Radionow
Kamil Żylski

Żródło: inf. własna / Przewodnik Kibica
Zdjęcie: FB ŁKS Łódź