Nasz przeciwnik: Odra Opole

W sobotę rywalem RKS-u Raków będzie rewelacja tegorocznych rozgrywek - Odra Opole, która po 15. kolejkach zajmuje 1. miejsce w tabeli.

Beniaminek do tej pory zgromadził 32 punkty i legitymuje się bilansem dziewięciu zwycięstw, pięciu remisów i jednej porażki. Bilans bramkowy podopiecznych Jana Furlepy to 26 goli strzelonych i 10 straconych. Nasi jutrzejsi rywale obok Puszczy Niepołomice mają najszczelniejszą obronę na poziomie II ligi. Najczęściej piłkarze Odry trafiają w pierwszym i trzecim kwadransie gry (po 7 bramek zdobytych) oraz w ostatnich 15. minutach (6 goli). Z kolei bramkarz opolan aż pięciokrotnie kapitulował między 46., a 60. minutą gry (pełne zestawienie poniżej).

Jedyna porażka jaka przytrafiła się niebiesko-czerwonym miała miejsce w 14. kolejce, kiedy niespodziewanie Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe Odrę 3:0. Kiedy wydawało się, że to może być początek kryzysu tydzień później nad morzem lider wygrał 3:0 z Kotwicą Kołobrzeg, rozstrzygając pojedynek już w pierwszej połowie. Ostatnią bramkę w tej konfrontacji zdobył Łukasz Winiarczyk, który jednocześnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem Odry (5 trafień). Co ciekawe 26-latek nominalnie jest bocznym obrońcą.

Szkoleniowcem opolan jest Jan Furlepa, który funkcję pierwszego trenera sprawuje od stycznia bieżącego roku. Pod jego "batutą" OKS awansował do II ligi pokonując w barażu Vinetę Wolin.

Częstochowianie ostatni raz z Odrą mierzyli się w sezonie 2013/14. Na Limanowskiego padł remis 1:1, z kolei w Opolu górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 4:1.

Klub Odra Opole powstał 16 czerwca 1945 roku. Największym sukcesem zespołu było 3. miejsce w I lidze w sezonie 1963/64.

Kadra Odry Opole na rundę jesienną:

bramkarze:
Maciej Raniowski, Tobiasz Weinzettel, Damian Ziarko
obrońcy:
Damian Ałdaś, Mateusz Bodzioch, Bartłomiej Kolanko, Aleksander Kowalski, Szymon Przystalski, Robert Trznadel, Łukasz Winiarczyk
pomocnicy:
Rafał Brusiło, Przemysław Brychlik, Janusz Gancarczyk, Marek Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Adrian Krysian, Mateusz Marzec, Marcin Niemczyk, Mateusz Peroński, Bartosz Sobczyński, Marcin Stasiowski, Michał Sypek, Tomasz Wepa, Dawid Wolny