Nasz przeciwnik: Odra Opole

W meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi naszym rywalem będzie Odra Opole. 

Opolski Klub Sportowy Odra Opole powstał 16. czerwca 1945 roku. Funkcję prezesa klubu od 8. czerwca 2017 pełni Karol Wójcik, natomiast trenerem pierwszego zespołu jest Mariusz Rumak. Największymi sukcesami Odry są: 3. miejsce w I lidze (sezon 1963/64), 3. miejsce w Pucharze Polski (1961/62) oraz czterokrotny awans do 1/2 Pucharu Polski (1954/55, 1966/67, 1980/81, 2000/01).  

Niebiesko-czerwoni bardzo udanie rozpoczęli obecny rozgrywki. Na inaugurację pokonali 2:1 GKS Tychy, a gola na wagę 3. punktów w ostatniej minucie zdobył Ivan Martin. Następnie podopieczni trenera Rumaka okazali się lepsi od Sandecji Nowy Sącz. Skromne zwycięstwo 1:0 zapewnił Maciej Rybicki. Z kolei w ostatniej serii spotkań w konfrontacji z Wigrami opolanie podzielili się punktami (2:2). Dorobkiem 7. oczek może poszczycić się tylko Bytovia Bytów, która wyprzedza Odrę dzięki lepszemu bilansowi bramek. 

W letnim okienku transferowym do zespołu naszego piątkowego rywala dołączyło dziewięciu nowych piłkarzy. Wśród nich jest znany z występów na ekstraklasowych boiskach w barwach Widzewa i Śląska Dudu Paraiba. Do ekipy z Opolszczyzny wypożyczono także dwóch utalentowanych juniorów Jakuba Modera z Lecha Poznań i Serafina Szotę z Zagłębia Lubin. Obaj już zdążyli sobie wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Szeregi OKS-u opuściło z kolei 12. piłkarzy.  

Kadra Odra Opole runda jesienna: 
bramkarze:

Michał Szromnik 
Maciej Turek 
Tobiasz Weinzettel

obrońcy:
Paweł Baranowski
Mateusz Bodzioch
Dudu Paraíba
Aleksander Kowalski
Serafin Szota
Łukasz Winiarczyk

pomocnicy:
Sebastian Bonecki
Rafał Brusiło
Sebastian Bryłka
Mateusz Czyżycki
Jakub Habusta
Patryk Janasik
Krzysztof Janus
Tomáš Mikinič
Jakub Moder
Rafał Niziołek
Mariusz Rybicki
Marcin Wodecki

napastnicy:
Iván Martín
Szymon Skrzypczak