Nasz przeciwnik: Odra Opole

W ostatnim meczu Fortuna 1 Ligi w tym roku czerwono-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole. 

O klubie

Opolski Klub Sportowy Odra Opole powstał 16. czerwca 1945 roku. Funkcję prezesa klubu od 8 czerwca 2017 pełni Karol Wójcik, natomiast trenerem pierwszego zespołu jest Mariusz Rumak. Największymi sukcesami Odry są: 3. miejsce w I lidze (sezon 1963/64), 3. miejsce w Pucharze Polski (1961/62) oraz czterokrotny awans do 1/2 Pucharu Polski (1954/55, 1966/67, 1980/81, 2000/01).  

Obecny sezon

OKS aktualnie plasuje się na 12. miejscu w tabeli, jednak ta drużyna rozegrała jeden mecz mniej. Spotkanie 20. kolejki z Wigrami z powodu złego stanu murawy zostało przełożone. Niebiesko-czerwoni zgromadzili do tej pory 23 punkty, a ich bilans to: 6 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Opolanie zdobyli 28 goli, a stracili 31. Najlepszymi strzelcami w drużynie są Krzysztof Janus i Ivan Martin (obaj po 5 bramek). W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Rumaka przegrali na wyjeździe 0:2 z Sandecją Nowy Sącz. Gole dla gospodarzy zdobywali: Bartłomiej Dudzic oraz Maciej Małkowski. Była to czwarta porażka z rzędu zespołu z Opolszczyzny. 

Ciekawostki

Jak pisze Przewodnik Kibica: "Odra stara się dłużej utrzymywać przy piłce, czeka na odpowiedni moment, by zaskoczyć przeciwnika. Na początku sezonu w ataku pozycyjnym więcej było jednak gry wszerz niż do przodu. Obaj skrzydłowi mają za zadanie wykorzystywać swoją szybkość i wygrywać pojedynki w bocznych sektorach lub schodzić do środka i kończyć akcje uderzeniem. Środkowi pomocnicy chętnie i z powodzeniem decydują się na strzały z dystansu, nawet znajdując się pod presją przeciwnika."

Odra Opole - kadra 

bramkarze:
Kacper Kołotyło
Michał Szromnik
Maciej Turek
Tobiasz Weinzettel

obrońcy:
Paweł Baranowski
Mateusz Bodzioch
Dudu Paraíba
Aleksander Kowalski
Serafin Szota
Łukasz Winiarczyk
Piotr Żemło

pomocnicy:
Sebastian Bonecki
Rafał Brusiło
Sebastian Bryłka
Mateusz Czyżycki
Jakub Habusta
Patryk Janasik
Krzysztof Janus
Tomáš Mikinič
Jakub Moder
Rafał Niziołek
Mariusz Rybicki
Marcin Wodecki

napastnicy:
Iván Martín
Szymon Skrzypczak