Nasz przeciwnik: Olimpia Grudziądz

Olimpia Grudziądz to najbliższy rywal Rakowa, z którym zmierzymy się w meczu 32. kolejki Nice 1 Ligi. 

O klubie

Grudziądzki Klub Sportowy Olimpia Grudziądz powstał w 1923 roku. Największymi sukcesami Klubu są: 4. miejsce w 1. Lidze (sezon 2014/15) oraz awans do 1/4 Pucharu Polski (2012/13). Funkcję prezesa sprawuje Jacek Bojarowski, a trenerem pierwszego zespołu od 6. stycznia jest Dariusz Kubicki. 

Obecny sezon

Obecne rozgrywki nie są udane dla Olimpii. Po 31. kolejkach nasi przeciwnicy zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Do tej pory zdobyli 29 punktów, a ich bilans to: 7 zwycięstw, 8 remisów i 16 porażek (bramki 23-35). Najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Michalik, który zanotował 4 trafienia. Na wyjazdach ekipa z Grudziądza dwukrotnie zgarnęła komplet punktów, czterokrotnie zremisowała, a dziewięć razy schodziła z boiska pokonana. W ostatniej kolejce podopieczni Dariusza Kubickiego zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z Puszczą Niepołomice. 

Ciekawostki

Jak czytamy w Przewodniku Kibica: "Gra Olimpii jesienią była mocno chaotyczna, opierała się na próbach szybkiego i ryzykownego wyprowadzania akcji oraz bardzo aktywnym odbiorze. Skutkowało to małą płynnością akcji w jej meczach, także ze strony rywali. Bardziej cierpliwa gra była stosowana tylko w okolicy własnego pola karnego, w celu wyciągnięcia rywali z ich połowy. Gdy to następowało, Olimpia odpowiadała bezpośrednią grą." 

Olimpia Grudziądz - runda wiosenna:

Bramkarze:
Patryk Królczyk
Wojciech Małecki
Wojciech Muzyk

Obrońcy:
Daniel Boateng
Grzegorz Kochalski
Adrian Bielawski 
Damina Ciechanowski 
Miha Goropevsek 
Adrian Klimczak
Michael Olczyk 
Tomasz Wełna
Marcin Woźniak 
Matic Zitko

Pomocnicy:
Hubert Adamczyk 
Robert Candrea 
Daniel Feruga
Konrad Handzlik
Filip Jazvić
Marcin Kaczmarek 
Mateusz Klichowicz
Kamil Kurowski 
Milan Lech
Mario Martinez
Damian Michalik,
Marcin Poręba 
Mateusz Rumiński 
Miłosz Waszczuk

Napastnicy:
Eusebio Bancessi 
Volodymyr Koval 
Matej Podlogar
Ante Vukusić