Nasz przeciwnik: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kolejnym rywalem RKS Raków w rozgrywkach Nice 1 Ligi będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

O klubie

Towarzystwo Sportowe Podbeskidzie Bielsko-Biała powstało w 1995 roku. Największymi sukcesami w historii Klubu są: 10. miejsce w Ekstraklasie (sezon 2013/14) oraz dwukrotny awans do półfinału Pucharu Polski. Prezesem Podbeskidzia jest Tomasz Mikołajko, a trenerem Adam Nocoń.

Obecny sezon

Aktualnie czerwono-biało-niebiescy zajmują 10. miejsce w tabeli. Zdobyli 39 punktów (3 mniej od Rakowa) i legitymują się bilansem 9. zwycięstw, 12 remisów (najwięcej spośród drużyn z zaplecza Ekstraklasy) oraz 7. porażek. Zawodnicy Podbeskidzia zdobyli 30 goli, a stracili 29. Najskuteczniejszym piłkarzem ekipy z Bielska-Białej jest Valērijs Šabala, autor ośmiu trafień. Przed własną publicznością podopieczni trenera Noconia wygrali sześć razy, pięciokrotnie podzielili się punktami, a trzykrotnie schodzili z boiska pokonani.

W ostatnim swoim meczu TSP wygrało na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 3:1. Bramki zdobyli Valērijs Šabala i Paweł Tomczyk (dwie). Gol dla Puszczy padł po uderzeniu Macieja Domańskiego, który wkrótce zostanie piłkarzem Rakowa.

Ciekawostki

Jak czytamy w Przewodniku Kibice przygotowanym przez EkstraStats: "W momencie ataku bielszczanie niechętnie szukali gry na małej przestrzeni. Znacznie częstsze było przenoszenie akcji na skrzydło i korzystanie z wolnej przestrzeni. Wyjątkiem były kontrataki. Tego typu zagrania spowalniały akcje i dawały rywalom szansę na odbudowanie ustawienia. Stąd też przeciwnicy często w momencie straty starali się wymusić grę bielszczan do boku boiska."

Podbeskidzie Bielsko-Biała - runa wiosenna:

bramkarze:
Wojciech Fabisiak
Kamil Lech
Rafał Leszczyński

obrońcy:
Mavroudís Bougaḯdis
Mikołaj Gibas
Bartosz Jaroch
Mariusz Malec
Filip Modelski
Paweł Moskwik
Emil Możdżonek
Paweł Oleksy
Kamil Wiktorski

pomocnicy:
Damian Chmiel
Konrad Gutowski
Łukasz Hanzel
Dimityr Ilijew
Arkadiusz Jaworski
Ľuboš Kolár
Kacper Kostorz
Miłosz Kozak
Filip Matuszczyk
Guga Palawandiszwili
Tomasz Podgórski
Adrian Rakowski
Łukasz Sierpina
Sebastian Smolarz
Marcin Sobczak
Krzysztof Walkiewicz

napastnicy:
Kacper Gach
Adrian Pindera
Valērijs Šabala
Daniel Stanclik
Paweł Tomczyk
Szymon Królak