Nasz przeciwnik: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Naszym najbliższym rywalem w Fortuna 1 Lidze będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. 

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała to klub, który powstał w 1995 roku. Trenerem pierwszego zespołu jest Krzysztof Brede odpowiadający za wyniki drużyny od 18 czerwca 2018 roku. Największymi sukcesami Podbeskidzia są: 10. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2013/14 oraz dwukrotny awans do półfinału Pucharu Polski (2010/11, 2014/15). 

W obecnym sezonie czerwono-biało-niebiescy aktualnie plasują się na 11. miejscu w tabeli i mają w swoim dorobku 16 punktów. Ekipa z Bielska-Białej legitymuje się bilansem: czterech zwycięstw, czterech remisów oraz czterech porażek. Podopieczni trenera Brede zdobyli 19 bramek, a stracili 16. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Valerijs Sabala, który z dorobkiem 7 goli przewodzi w tabeli strzelców Fortuna 1 Ligi. Dobrą wiadomością jest absencja w najbliższym meczu reprezentanta Łotwy, bowiem musi on pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek. W ostatniej konfrontacji Podbeskidzie rozbiło na wyjeździe Wigry Suwałki aż 5:0. Sabala zanotował dwie bramki, również dwukrotnie golkipera Wigier pokonał Przemysław Płacheta, a raz na listę strzelców wpisał się Miłosz Kozak. 

Podczas trwania letniego okienka transferowego pod Klimczok trafiło dziesięciu nowych piłkarzy. Wśród nich Grzegorz Goncerz, który przyszedł z GKS-u Katowice oraz Przemysław Mystkowski (ostatnio Miedź Legnica). Z kolei drużynę opuściło piętnastu zawodników. Na pewno dużym ubytkiem u "Górali" jest powrót z wypożyczenia do Lecha Poznań Pawła Tomczyka. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - kadra (runda jesienna):

bramkarze:
Wojciech Fabisiak
Arkadiusz Leszczyński
Rafał Leszczyński

obrońcy:
Mavroudís Bougaḯdis
Bartosz Jaroch
Dominik Jończy
Aleksander Komor
Filip Modelski
Paweł Moskwik
Paweł Oleksy
Kamil Wiktorski

pomocnicy:
Jakub Bąk
Jakub Bieroński
Chopi
Ľuboš Kolár
Kacper Kostorz
Miłosz Kozak
Przemysław Mystkowski
Guga Palawandiszwili
Przemysław Płacheta
Adrian Rakowski
Michał Rzuchowski
Łukasz Sierpina
Sebastian Smolarz
Marcin Sobczak

napastnicy:
Kacper Gach
Grzegorz Goncerz
Valērijs Šabala
Daniel Stanclik