Nasz przeciwnik: Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice to najbliższy rywal Rakowa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. 

 O klubie

Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice powstał w 1923 roku. Jego prezesem jest Jarosław Pieprzyca, a funkcję trenera pełni od sierpnia 2015 roku Tomasz Tułacz. Największymi sukcesami klubu z Małopolski są: 12. miejsce w Nice 1 Lidze w sezonie 2017/18 oraz awans do ćwierćfinału Pucharu Polski 2016/17.

Obecny sezon

Puszcza na półmetku rozgrywek z dorobkiem 27. punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli. Żółto-biało-zieloni wygrali siedem spotkań, sześć zremisowali i czterokrotnie przegrali. Ich bilans bramkowy to 21 goli strzelonych oraz 21 straconych. Ekipa z Niepołomic ma za sobą serię siedmiu pojedynków z rzędu bez porażki. Puszcza ostatni raz musiała uznać wyższość rywala 14 września, kiedy uległa ŁKS-owi Łódź 0:2. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tułacza wygrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Drzazga - najskuteczniejszy zawodnik Puszczy (w tym sezonie zdobył 6 bramek). 

Ciekawostki

Zawodnikiem MKS-u jest Hubert Tomalski. Ten piłkarz w sezonie 2017/18 reprezentował barwy Rakowa. "Tomal" jest wiodącą postacią w swoim zespole. Jesienią rozegrał 16 spotkań (z powodu kontuzji nie zagrał z Rakowem) i zdobył 4 bramki. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzi Tomalski zapewne wystąpi w konfrontacji ze swoją dawną drużyną. 

Puszcza Niepołomice - kadra

bramkarze:
Miłosz Mleczko
Damian Smoleń
obrońcy:
Mateusz Bartków
Michał Czarny
Patryk Fryc
Łukasz Furtak
Patryk Kura
Michał Mikołajczyk
Piotr Stawarczyk
Konrad Stępień
pomocnicy:
Marcel Kotwica
Kamil Poźniak
Dawid Ryndak
Przemysław Sajdak
Marcin Stefanik
Łukasz Szczepaniak
Hubert Tomalski
Longinus Uwakwe
Bartosz Żurek
Wiktor Żytek
napastnicy:
Krzysztof Drzazga
Marek Kuzma
Marcin Orłowski