Nasz przeciwnik: Sandecja Nowy Sącz

Wicelider Fortuna 1 Ligi będzie najbliższym rywalem Rakowa Częstochowa.

O klubie

Sandecja Nowy Sącz powstała w 1910 roku. Największymi sukcesami klubu są: 16. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 oraz awans do 1/4 finału Pucharu Polski 2013/2014. Funkcję prezesa sprawuje Tomasz Michałowski, a trenerem pierwszej drużyny od 11. czerwca jest Tomasz Kafarski. 

Obecny sezon

Biało-czarni jeszcze w poprzednich rozgrywkach rywalizowali na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jednak Sandecja ostatecznie zajęła 16. miejsce i musiała pożegnać się z Lotto Ekstraklasą. Nasi rywale chcą szybko do niej powrócić. W Fortuna 1 Lidze aktualnie z dorobkiem 27. punktów zajmują 2. miejsce. Obecny bilans ekipy trenera Kafarskiego to siedem zwycięstw, sześć remisów i zaledwie dwie porażki. Stosunek bramek Sandecji wynosi: 17-9. Najlepszym strzelcem zespołu jest Maciej Małkowski, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W ostatniej kolejce drużyna z Nowego Sącza uległa Puszczy Niepołomice 0:1, a gola na wagę trzech punktów zdobył były piłkarz Rakowa - Hubert Tomalski. Ta porażka przerwała serię dwunastu spotkań z rzędu, w których Sandecja była niepokonana. 

Ciekawostki

Jak pisze "Przewodnik Kibica" Sandecja stawia na pragmatyczną piłkę, rzadziej niż w ostatnich miesiącach w Ekstraklasie stawia na wysoki pressing. Nowosądeczanie starają się przejąć inicjatywę w grze, jednakże kiedy mierzą się z ekipami nastawionymi na spokojne rozegranie, przechodzą w bardziej głęboką defensywę, odzyskując piłkę na własnej połowie. 

Sandecja Nowy Sącz - kadra runda jesienna
bramkarze:

Paweł Kapsa
Marek Kozioł
Szymon Tokarz

obrońcy:
Adrian Basta
Miłosz Kałahur
Dariusz Łukasik
Michal Piter-Bučko
Michał Szeliga
Dawid Szufryn

pomocnicy:
Grzegorz Baran
Damian Chmiel
Bartłomiej Dudzic
Dawid Flaszka
Marcin Flis
Radosław Kanach
Bartłomiej Kasprzak
Szymon Kuźma
Maciej Małkowski
Dawit Manojan
Hubert Maślanka
Kacper Smoleń
Sebastian Szczepański
Kacper Tokarczyk

napastnicy:
Mariusz Gabrych
Mateusz Klichowicz
Maciej Korzym
Wiktor Nowak

foto: Sandecja Nowy Sącz