Nasz przeciwnik: Stal Mielec

Kolejnym rywalem częstochowian w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi będzie Stal Mielec. 

O klubie

PGE FKS Stal Mielec to klub, który powstał 10 kwietnia 1939 roku. Funkcję prezesa sprawuje Jacek Orłowski, natomiast trenerem pierwszej drużyny jest Artur Skowronek, który odpowiada za wyniki zespołu od 8 czerwca 2018 roku. Największymi sukcesami Stali są dwa mistrzostwa Polski zdobyte w sezonach 1972/73 i 1975/76 oraz awans do finału Pucharu Polski 1975/76. 

Obecny sezon

W trwających rozgrywkach Fortuna 1 Ligi biało-niebiescy aktualnie zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 10. punktów. Stal do tej pory trzykrotnie wygrała, raz zremisowała i cztery razy musiała uznać wyższość rywali. Aktualny bilans bramkowy to 7 goli strzelonych i 7 straconych. W ostatniej kolejce ekipa z Mielca przegrała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:2. Najlepszymi strzelcami naszych rywali są: Marcin Dobrotka oraz Łukasz Gawroński, którzy na swoim koncie mają po dwa gole. 

Transfery

W przerwie między sezonami w Stali doszło do sporych przetasowań kadrowych. Zespół opuścili między innymi Jakub Arak (Legia Warszawa), Michał Janota (Arka Gdynia) czy Radosław Majecki (Legia). Po stronie transferów do drużyny należy odnotować powrót z GKS-u Katowice Andreji Prokica i przybycie z Wisły Płock Seweryna Kiełpina. W ostatnim tygodniu Stal dokonała jeszcze dwóch wzmocnień. Do Mielca przybył napastnik Grzegorz Kuświk i obrońca Jonathan de Amo. 

PGE FKS Stal Mielec - kadra runda jesienna

bramkarze:
Seweryn Kiełpin
Damian Primel
Arkadiusz Słysz

obrońcy:
Jonathan de Amo
Martin Dobrotka
Krystian Getinger
Rafał Grodzicki
Krzysztof Kiercz
Leândro
Oskar Mazur
Michał Puzon
Łukasz Seweryn
Mateusz Spychała

pomocnicy:
Maksymilian Banaszewski
Mateusz Gancarczyk
Waldemar Gancarczyk
Marcel Gąsior
Arkadiusz Górka
Bartosz Nowak
Andreja Prokić
Žiga Škoflek
Szymon Sobczak
Josip Šoljić
Tomasz Swędrowski
Grzegorz Tomasiewicz
Łukasz Wroński

napastnicy:
Sebastian Bergier
Piotr Goljasz
Grzegorz Kuświk
Mendi
Kacper Sadłocha