Nasz przeciwnik: Warta Poznań

Zajmująca 11. miejsce w II lidze Warta Poznań będzie najbliższym rywalem częstochowskiego Rakowa.

Zielono-biali w osiemnastu meczach wygrywali pięciokrotnie, pięć razy remisowali i ośmiokrotnie schodzili z boiska pokonani. Łącznie uzbierali 20 punktów (bilans bramek 21 strzelonych, 33 straconych). Przed własną publicznością ekipa z Wielkopolski dwa razy wygrywała, cztery razy dzieliła się punktami i trzykrotnie przegrywała. Najskuteczniejszym zawodnikiem Warty jest Łukasz Białożyt, który zdobył 4 bramki.

9 listopada w zespole naszego rywala doszło do zmiany trenera. W miejsce Tomasza Bekasa zatrudniono Czecha Petra Nemeca. Ostatni mecz drużyna z Poznania zremisowała 0:0 na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

W pierwszym meczu Warty i Rakowa górą byli częstochowianie, którzy na własnym stadionie zwyciężyli 3:1. Wynik otworzył tuż przed przerwą Damian Warchoł. Do remisu goście doprowadzili po rzucie karnym wykorzystanym przez Białożyta. W 77. minucie Przemysław Oziębała znowu dał prowadzenie czerwono-niebieskim, a ostatnią bramkę w meczu zdobył Rafał Figiel.

Warta Poznań powstała w 1912 roku. Największymi sukcesami klubu to dwukrotne Mistrzostwo Polski w latach 1929 i 1947.