Nasz przeciwnik: Warta Poznań

Beniaminek Fortuna 1 Ligi - Warta Poznań - to najbliższy rywal Rakowa Częstochowa. 

Warta Poznań powstała w 1912 roku. Prezesem klubu jest Marek Łbik, a trenerem Petr Nemec, który tę funkcję sprawuje od 9 listopada 2016 roku. Największym sukcesem klubu jest dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Polski w latach 1929 i 1947. 

Obecny sezon Fortuna 1 Ligi Warta zaczęła jako beniaminek. Promocję na zaplecze Ekstraklasy zdobyła dzięki zajęciu 3. miejsca w 2. lidze. Poznaniacy zgromadzili 62 punkty i okazali się gorsi jedynie od GKS-u Jastrzębie i ŁKS-u Łódź. 

W obecnych rozgrywkach zieloni-biali plasują się na 15. lokacie. Po dziewięciu rozegranych meczach zgromadzili 9 punktów i legitymują się bilansem: dwóch zwycięstw, trzech remisów i czterech porażek. W ostatniej kolejce Warta przerwała serię czterech spotkań, w których schodziła z boiska pokonana i zremisowała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 1:1. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Biegański (3 gole). 

Letnie okienko transferowe w stolicy województwa wielkopolskiego przebiegło spokojnie. Do zespołu dołączyło czterech nowych piłkarzy, a z klubem rozstało się sześciu zawodników - w tym znany z występów na Limanowskiego Karol Żmiejewski. W obecnej kadrze Warty występuje z kolei inny były gracz Rakowa Paweł Piceluk. 

Warta Poznań - kadra runda jesienna

bramkarze:
Tomasz Laskowski
Adrian Lis
Jan Wojnowski
obrońcy:
Tomasz Dejewski
Radosław Jasiński
Bartosz Kieliba
Jakub Kiełb
Adrian Laskowski
Wojciech Onsorge
Grzegorz Szymusik
Mateusz Wypych
pomocnicy:
Filip Brzostowski
Adrian Cierpka
Wojciech Fadecki
Nikodem Fiedosewicz
Michał Grobelny
Robert Janicki
Bartosz Kalupa
Artur Marciniak
Krystian Sanocki
Łukasz Spławski
Niklas Zulciak
napastnicy:
Krzysztof Biegański
Paweł Piceluk
Michał Przybyła