Nasz przeciwnik: Wigry Suwałki

W sobotę, w meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi, rywalem Rakowa będą Wigry Suwałki. 

O klubie

Suwalski Klub Sportowy powstał w 1947 roku. Dotychczas prezesem Wigier był Dariusz Marzec, ale w ubiegłym tygodniu podał się do dymisji (sprawował funkcję od siedmiu lat). Z kolei trenerem pierwszej drużyny jest Artur Skowronek. Największe sukcesy klubu to 9. miejsce w 1. lidze w sezonach 2014/15 i 2016/17 oraz awans do półfinału Pucharu Polski (2016/17).

Obecny sezon

W obecnym sezonie Nice 1 Ligi biało-niebiescy plasują się na 8. miejscu w tabeli. Ekipa z Suwałk zdobyła 32 punkty (9 zwycięstw, 5 remisów, 7 porażek). Bilans bramkowy to 25-23. W meczach wyjazdowych Wigry czterokrotnie zdobyły komplet punktów, trzykrotnie schodziły z boiska pokonane oraz trzykrotnie dzieliły się punktami. Najlepszym strzelcem zespołu jest Patryk Klimala. Urodzony w 1998 młodzieżowiec sześciokrotnie pokonywał bramkarza rywali. 

Do tej pory w rundzie wiosennej podopieczni trenera Artura Skowronka rozegrali trzy mecze. Najpierw SKS pokonał 1:0 na wyjeździe Górnika Łęczna, następnie zwyciężył z Pogonią Siedlce (2:0), a w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość rywala (0:2 z Miedzią). Przegrana z ekipą z Legnicy przerwała serię dziewięciu meczów bez porażki. 

Ciekawostki

Według "Przewodnika Kibica" przygotowanego przez EkstraStats Wigry to zespół grający systemem 4-4-2. Nasz przeciwnik to "Wigry budowane są przede wszystki od tyłu, starając się przede wszystkim nie tracić goli. Sprawdza się to zwłaszcza na wyjazdach, ze wszystkich ligowych drużyn przegrali tam najmniej meczów." 

W zimowym okienku transferowym Kamil Kościelny opuścił Suwałki i został zawodnikiem Rakowa Częstochowa. 

Wychowankiem Wigier jest Andrzej Niewulis - podpora częstochowskiej defensywy. 

Wigry Suwałki - kadra

bramkarze:
Krzysztof Sztukowski
Damian Węglarz
Hieronim Zoch

obrońcy:
Artur Bogusz
Adrian Jurkowski
Robert Obst
Bartosz Olszewski
Paweł Olszewski
Adrian Piekarski
Rafał Remisz
Mateusz Spychała
Mateusz Żyro

pomocnicy:
Wojciech Bil
Robert Dadok
Damian Gąska
Bartosz Gużewski
Piotr Kwaśniewski
Serhij Pyłypczuk
Mateusz Radecki
Mariusz Rybicki
Patryk Sokołowski
Przemysław Żukowski

napastnicy:
Laurențiu Iorga
Patryk Klimala Polska
Maciej Radaszkiewicz

źródło: inf. własna / Przewodnik Kibica /EkstraStats/