Nasz przeciwnik: Wigry Suwałki

W 1/8 finału Pucharu Polski naszym rywalem będą Wigry Suwałki. 

O klubie

Wigry Suwałki powstały w 1947 roku. Największymi sukcesami klubu są: 6. miejsce w Nice 1 Lidze w sezonie 2017/18 oraz awans do półfinału Pucharu Polski 2016/17. Funkcję prezes pełni Sylwester Cimochowski, a trenerem pierwszej drużyny od 5 listopada jest Ariel Jakubowski. 

Obecny sezon

Biało-niebiescy awansowali do 1/8 Pucharu Polski pokonując w 1. rundzie Falubaz Zielona Góra 1:0. Z kolei w 1/16 Wigry wygrały 3:2 Stomilem Olsztyn. Bramki dla naszych jutrzejszych rywali zdobyli: Kamil Sabiłło, Karol Mackiewicz i Robert Bartczak. W Fortuna 1 Lidze ekipa z Suwałk po pierwszej części sezonu zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli. Po 20. rozegranych spotkaniach (pojedynek z Odrą został przełożony) Wigry zgromadziły 22 punkty, a ich bilans to pięć zwycięstw, siedem remisów i osiem porażek. Stosunek bramek to 22 gole strzelone i 33 stracone. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Ariela Jakubowskiego wygrali z Chrobrym Głogów 2:0 przerywając serię trzech porażek z rzędu. 

Ciekawostki

Jak czytamy w "Przewodniku kibica": w Wigrach duży nacisk kładziony jest na płynną grę podaniami. Mimo braku nazwisk i tytanów piłkarskiej techniki, udaje się utrzymywać płynność takiego atakowania. Wigry chętnie tworzą przewagi na skrzydłach angażując tam zwykle kilku graczy. Zazwyczaj są to strefy, gdzie przenoszą się z akcją wyżej. 

Wigry Suwałki - kadra

bramkarze:
Bartosz Małkiński 
Krzysztof Sztukowski 
Damian Węglarz 
Hieronim Zoch

obrońcy:
Adrian Jurkowski 
Adrian Karankiewicz
Wojciech Kuriata 
Arkadiusz Najemski 
Bartosz Olszewski 
Paweł Olszewski 
Adrian Piekarski 
Jonatan Straus

pomocnicy:
Martin Adamec 
Robert Bartczak 
Wojciech Bil
Bartosz Gużewski 
Paweł Kaczmarczyk 
Filip Karbowy 
Gabriel Krupiński 
Piotr Kwaśniewski
Karol Mackiewicz 
Bartosz Mroczek 
Damian Pawłowski 
Dawid Polkowski 
Jakub Świątek

napastnicy:
Bartosz Bida 
Laurențiu Iorga 
Kamil Sabiłło 
Aron Stasiak