Nasz Rywal: Górnik Zabrze

17 października, w sobotę o godzinie 17:30 Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy.

Przed naszą drużyną wymagające zadanie. Czerwono-Niebiescy wyruszają do Zabrza na mecz z Górnikiem, który jest wiceliderem PKO Ekstraklasy.  Zapowiada się ciekawe widowisko, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że Górnicy przegrali ostatni ligowy mecz i będą chcieli zrehabilitować się za wszelką cenę. Nasza drużyna dzięki wygranej może utrzymać się na fotelu lidera przynajmniej przez jeszcze jedną kolejkę.

 

Zabrzanie piorunująco rozpoczęli bieżącą kampanię. W pierwszym meczu sezonu wygrali z Podbeskidziem (4:2), a następnie nie dali szans kolejnym trzem rywalom zwyciężając ze Stalą Mielec (2:0), Lechią Gdańsk (3:0) i Legią Warszawa (3:1). Po czterech zwycięstwach z rzędu maszyna się zacięła, a Górnik zremisował u siebie z Wisłą. I z pewnością docenia ten punkt, gdyż Biała Gwiazda była w tym spotkaniu drużyną lepszą. Tydzień później zespół z Górnego Śląska już nie miał tyle szczęścia i przegrał pierwszy raz w sezonie. Katem podopiecznych trenera Marcina Brosza było Zagłębie Lubin, które wygrało 2:0.

 

W zeszłym sezonie trzykrotnie oglądaliśmy starcia pomiędzy Rakowem Częstochowa a Górnikiem Zabrze. Dwa spotkania odbyły się na obiekcie Górników i w obu byli górą. Najpierw wygrali z naszą drużyną 1:0, a w fazie play-off wygrali aż 4:1. Mecz w Bełchatowie nie był już tak udany  dla naszych sobotnich rywali, przegrali 1:2, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Petr Schwarz. 

 

Na ekstraklasowym poziomie Czerwono-Niebiescy przegrali w Zabrzu ostatnie 3 mecze, ale podopieczni trenera Marka Papszuna są w rewelacyjnej formie, zatem wszystko zmierza w dobrym kierunku. W kierunku odczarowania Zabrza, a będzie o tyle łatwiej, że na boisku nie pojawi się ostoja defensywy Górnika, Michał Koj.

 

Kadra Górnika Zabrze:

Bramkarze: Dawid Kudła, Bartosz Neugebauer, Martin Chudy

Obrońcy: Przemysław Wiśniewski, Aleksander Paluszek, Stefanos Evangelou, Kacper Michalski, Michał Koj, Dariusz Pawłowski, Giannis Masouras, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janza

Pomocnicy: Krzysztof Kubica, Roman Prochazka, Michał Rostkowski, Alasana Manneh, Jesus Jimenez, Norbert Wojtuszek, Bartosz Nowak, Wojciech Hajda, Daniel Ściślak, Filip Bainović

Napastnicy: Adam Ryczkowski, Piotr Krawczyk, Alex Sobczyk