Nasz rywal: Jagiellonia Białystok

W 28. kolejce PKO Ekstraklasy Czerwono-Niebiescy zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Mecz rozegrany zostanie w środę o godz. 19:00.

Po 27 spotkaniach Jagiellonia może już z większym spokojem podchodzić do ostatnich kolejek. Podopieczni trenera Rafała Grzyba, zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Przewaga nad zajmującą ostatnią lokatę Stalą Mielec wynosi 9 oczek, a strata do miejsc na podium urosła do 16 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu i zarazym jednym z najskuteczniejszych snajperów całej ligi jest Jesus Imaz, autor 11 trafień. Z kolei najwięcej asyst (7) uzbierał Tomas Prikryl. W marcu bieżącego roku stery w Jagielloni przejął Rafał Grzyb, który zastąpił na stanowisku trenera Bogdana Zająca.

 

Jeżeli chodzi o mecze Rakowa z zespołem z Białegostoku, to statystyki przemawiają na korzyść Czerwono-Niebieskich. Po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy nasza drużyna wygrała... wszystkie mecze z Jagiellonią. Tak było w sezonie 2019/2020, kiedy dwukrotnie częstochowianie przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść po golach zdobywanych w ostatnich minutach. I tak też było w obecnym sezonie, kiedy "katem" białostoczan okazał się Petr Schwarz, autor dwóch z trzech goli w grudniowym meczu wygranym 3:2.

 

Do meczu z Jagiellonią przystąpimy na pewno bez pauzującego za cztery żółte kartki Kamila Piątkowskiego. Pod znakiem zapytania stoi występ Igora Sapały, który opuścił boisko podczas spotkania ze Śląskiem Wrocław z urazem. - Igor doznał urazu, mam nadzieję, że drobnego i chciałbym, żeby był gotowy na kolejny mecz - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Marek Papszun.

 

Początek środowego spotkania o godz. 19:00. Transmisja w Canal+ Sport.