Nasz rywal: Piast Gliwice

Korzystna sytuacja w tabeli sprawiła, że w poniedziałek Czerwono-Niebiescy staną przed szansą wywalczenia wicemistrzostwa Polski. Rywalem będzie walczący o grę w europejskich pucharach Piast Gliwice.

Zdobycie przez Raków Pucharu Polski otworzyło przed kilkoma drużynami szansę na grę w europejskich pucharach w nadchodzącym sezonie. Aby to się udało, trzeba zająć czwarte miejsce w tabeli, na którym przed 29. kolejką PKO Ekstraklasy znajdował się właśnie Piast. W grupie walczącej o tę lokatę są też Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Warta Poznań i Śląsk Wrocław.

 

Najgroźniejszym zawodnikiem Piasta jest wicelider klasyfikacji strzelców, Jakub Świerczok, który w bieżących rozgrywkach zdobył 14 goli. Po 4 trafienia w tym sezonie mają też na koncie Michał Żyro, Tiago Alves oraz Dominik Steczyk.

 

- Spodziewamy się trudnego spotkania, ale my też gramy twardo, szybko i dlatego wierzę, żę będą duże emocje i na koniec dnia to my będziemy się cieszyć - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Marek Papszun. 

 

Jesienią oba zespoły zmierzyły się w Gliwicach, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Był to ostatni mecz PKO Ekstraklasy w 2020 roku.

 

- Poprzedni mecz nie był porywający. Było to ostatnie spotkanie poprzedniego roku. To są mecze trudne pod kątem zmęczenia i przygotowania, bo to zima w pełni. Natomiast myślę, że wtedy to był powód inny. Dwie drużyny, które były w formie, chciały bardzo wygrać i z reguły tak to się kończy. Wierzę, żę teraz będzie dobry mecz i bardziej emocjonujący niż ten poprzedni.

 

Początek poniedziałkowego spotkania o godzinie 18:00. Transmisję będzie można śledzić w Canal+ Sport, Canal+ 4k, TVP Sport, w aplikacjach mobilnych CANAL+ SPORT i TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.