Nasz rywal: Puszcza Niepołomice

W sobotę Raków zmierzy się z zespołem, który w tym roku jeszcze nie przegrał. Puszcza zajmuje w chwili obecnej 9. miejsce w ligowej tabeli i niebezpiecznie zbliża się do czołówki II ligi.

Po 26. kolejkach ekipa z Niepołomic zgromadziła 38 punktów i do Rakowa traci 6 oczek. Żółto-biało-zieloni w obecnym sezonie odnieśli 9 zwycięstw, 11 razy remisowali, a sześciokrotnie schodzili z placu gry pokonani. Bilans bramkowy Puszczy to 30 goli strzelonych i 23 stracone.

Wiosną podopieczni trenera Tomasza Tułacza trzykrotnie inkasowali komplet punktów, a 4 razy remisowali. Daje to w tym roku czwarty wynik wśród drużyn 2. ligi.

W ostatniej serii spotkań Puszcza zmierzyła się na własnym obiekcie ze Stalą Stalowa Wola. Po 90 minutach gry kibice nie oglądali goli.

Podczas przerwy w rozgrywkach zespół naszych sobotnich rywali wzmocniło ośmiu piłkarzy. W tym bardzo dobrze znany kibicom Rakowa były zawodnik naszego klubu Wojciech Reiman.

Najlepszym strzelcem niepołomiczan jest Mateusz Broź, który pokonywał bramkarzy rywali 8 razy. I to właśnie ten zawodnik zdobył gola w jesiennej konfrontacji Rakowa z Puszczą, kiedy padł rezultat 1:1. Dla czerwono-niebieskich trafił Łukasz Góra.

Przed rundą wiosenną oba zespoły spotkały się w pojedynku sparingowym i padł identyczny rezultat, jak w Niepołomicach.