Nasz rywal: Suduva Mariampol

W najbliższy czwartek Raków Częstochowa zadebiutuje w europejskich pucharach. Czerwono-Niebiescy w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zagrają na wyjeździe z Suduvą Mariampol. Poznajcie naszego rywala.

Suduva Mariampol to klub, który został założony w 1968 roku. W swoim dorobku ma trzy tytuły mistrza Litwy. Po pierwsze, zawodnicy tego klubu sięgnęli w 2017 roku, przełamując dominację Żalgirisu Wilno. Po tym sukcesie drużyna z Mariampolu poszła za ciosem i przez kolejne dwa sezony również wygrywała krajowe rozgrywki. Obecny wicemistrz Litwy w swojej historii trzykrotnie wygrywał także Puchar oraz Superpuchar Litwy. Suwalszczanie, bo taki jest przydomek naszego rywala, mają również spore doświadczenie w europejskich pucharach, w których debiutowali w sezonie 2002/2003. 

 

Obecnie Suduva Mariampol zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do Żalgirisu Wilno. Drużyna prowadzona przez hiszpańskiego trenera - Victora Basadre musi jednak mieć się na baczności, bowiem FK Poniewież oraz Żalgiris Kowno ma bardzo niewielką stratę do ekipy z Mariampolu. Nasz czwartkowy rywal w bieżących rozgrywkach odniósł 12 zwycięstw, 3-krotnie remisował, a 4 razy ponosił porażkę. Na uwagę zasługuje solidna defensywa Suduvy, która w 19 ligowych spotkaniach, straciła 13 bramek. 

 

 

Nasi rywale w bieżącym sezonie mają za sobą już dwa mecze w europejskich pucharach. Podopieczni Victora Basadre w I rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA wyeliminowali łotewską Valmiera FC. Litwini w pierwszym spotkaniu pokonali swojego przeciwnika 2:1 po dwóch bramkach z rzutu karnego. Autorem pierwszego trafienia był Nicolas Gorobsov, drugiego natomiast Alexandros Gargalatzidis. W spotkaniu rewanżowym padł bezbramkowy remis, który promował awansem zespół z Litwy. 

 

Drużyna Suduvy Mariampol swoje spotkania rozgrywa na Hikvision Arena. Na stadionie w Mariampolu znajduje się obecnie 6500 miejsc. 

 

Czwartkowe starcie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja na antenie TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.