Nasz Rywal: Wisła Płock

W piątek, 2 października o godzinie 18:00 Raków Częstochowa podejmie na GIEKSA Arenie Wisłę Płock w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Przyjrzyjmy się naszemu rywalowi.

Po dwóch tygodniach przerwy Czerwono-Niebiescy wracają na GIEKSA Arenę, gdzie zmierzą się z Nafciarzami. Nasza drużyna ma szansę na wyrównanie serii meczów bez porażki z zeszłego sezonu, kiedy to w pięciu kolejnych spotkaniach wygraliśmy z Piastem Gliwice (2:0), Wisłą Płock (2:0) oraz zremisowaliśmy z Pogonią Szczecin (0:0), Śląskiem Wrocław (1:1) i ŁKS-em Łódź (1:1).

Płocczanie w obecnym sezonie są dość nieprzewidywalnym zespołem. Rywalizację w lidze rozpoczęli od remisów ze Stalą Mielec i Lechem Poznań. W 3. serii gier odnieśli pierwszą porażkę w sezonie. Na własnym stadionie nie zdołali przeciwstawić się Legii Warszawa. Rehabilitacja wyszła rewelacyjnie, wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków zakończyło się wysokim zwycięstwem 3:0. Po dość zaskakującej wygranej w świetnym stylu kibice Wisły Płock wyruszali na domowe starcie z Wartą Poznań w dobrych nastrojach, ale znów przyszło rozczarowanie. Oglądaliśmy zupełnie inny zespół, niż ten w Krakowie. Przegrana 1:3 wydłużyła do trzech serię meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie w sezonie 2020/21.

Sezon 2019/20 przyniósł nam 3 spotkania pomiędzy Rakowem a Wisłą Płock. Pierwsze starcie miało miejsce w Bełchatowie, we wrześniu zeszłego roku. Lepsi okazali się przyjezdni, którzy na trafienie Brown Forbesa odpowiedzieli dwukrotnie, a decydujący cios zadał Piotr Tomasik w 94. minucie. Rewanż w Płocku był udany dla Czerwono-Niebieskich i zakończył się wygraną 2:0. Trzeci pojedynek również odbył się na GIEKSA Arenie i był to ostatni mecz zeszłego sezonu dla obu drużyn. Tym razem odwróciły się role z wrześniowej rywalizacji i to częstochowianie wygrali 2:1, a gol na wagę trzech punktów autorstwa Felicio Brown Forbesa padł w 94. minucie...

Kadra Wisły Płock:

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Jakub Wrąbel, Bartłomiej Żynel, Adrian Tokarski, Bartłomiej Gradecki

Obrońcy: Damian Michalski, Bartłomiej Sielewski, Piotr Tomasik, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali, Jakub Rzeźniczak, Paweł Żuk, Damian Zbozień, Aleksander Pawlak

Pomocnicy: Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili, Piotr Pyrdoł, Titas Milasius, Mateusz Szwoch, Hubert Adamczyk, Rafał Wolski, Filip Leśniak, Torgil Gjertsen, Maciej Ambrosiewicz, Kacper Kondracki, Fryderyk Gerbowski, Patryk Leszczyński, Dusan Lagator, Wojciech Szumilas

Napastnicy: Patryk Tuszyński, Dawid Kocyła, Adrian Szczutowski, Cillian Sheridan, Mateusz Lewandowski

Spotkanie Rakowa Częstochowa z Wisłą Płock już 2 października, w piątek o godzinie 18:00 na GIEKSA Arenie w Bełchatowie. Bilety na to wydarzenie możecie nabyć tutaj.