Nasz rywal: Wisła Płock

W 21. kolejce PKO Ekstraklasy Czerwono-Niebiescy zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. Sprawdzamy, jak w tym sezonie radzą sobie nasi rywale.

Po 20 kolejkach Nafciarze zajmują 13. miejsce w tabeli. Zgromadzili 23 punkty, na co złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. W październikowym meczu w Bełchatowie nasza drużyna odniosła pewne zwycięstwo, pokonując Wisłę 3:0, a do siatki trafili wówczas Tomas Petrasek, Marcin Cebula i David Tijanić.

 

 

Piłkarską wiosnę podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego rozpoczęli od dwóch zwycięstw, ale od tego czasu zdobyli zaledwie jeden punkt, remisując 2:2 w zaległum meczu 16. kolejki ze Stalą Mielec. W ostatni weekend płocczanie ulegli Warcie Poznań 0:2.

 

W zespole Wisły nie ma wyraźnego lidera, patrząc na statystykę zdobyczy bramkowych. Aż pięciu zawodników trafiało do siatki po trzy razy w tym sezonie - Dusan Lagator, Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Patryk Tuszyński i Alan Uryga.

 

Zimą klub z Płocka nie szalał na rynku transferowym, ale do zespołu dołączyło dwóch zawodników ogranych na boiskach w swoich krajach. Pierwszy z nich to Kristian Vallo, który całą dotychczasową karierę spędził w słowackim MSK Żylina, a drugi to Luka Susnjara - Słoweniec pozyskany z francuskiego FC Chambly Oise, a w przeszłości zawodnik m.in. NK Celje, NS Mura, czy Atalanty Bergamo.

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Transmisja w Canal+ Sport.