Neerven Mistrzem Polski Ekstraklasa Games!

Reprezentant Rakowa Częstochowa, Adam Marczak wywalczył w niedzielne popołudnie tytuł Mistrza Polski EA SPORTS FC 24 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasa Games.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować za możliwość reprezentowania Rakowa Częstochowa w moim debiutanckim sezonie w PKO BP Ekstraklasa Games oraz fanom tego klubu za kibicowanie mi w trakcie trwania całych rozgrywek. Podobnie jak w fazie zasadniczej, tak w fazie grupowej wielkich finałów musiałem zapewnić sobie awans na następny dzień w ostatnim meczu, w czym niewątpliwie pomógł mój coach - Damian Niedziółka. W fazie pucharowej po meczu z Legią Warszawa uwierzyłem jeszcze bardziej w zdobycie Mistrzostwa Polski, ponieważ wiedziałem, że było to najprawdopodobniej najcięższe spotkanie tego dnia. Jestem z siebie bardzo dumny, że udało się tego dokonać i mam nadzieję, że równie dobrze będę reprezentował Raków w rozgrywkach eChampionsLeague oraz Polskę na mistrzostwach świata - przyznał nasz zawodnik po zakończonym turnieju.

 

 

 

Zmagania w wielkim finale odbywały się w Rotundzie PKO Banku Polskiego w Warszawie, a o tytuł powalczyło 12 zawodników; w sobotę Neerven zajął 2. miejsce w swojej grupie i musiał ustąpić wyłącznie reprezentantowi Puszczy Niepołomice, Zalewskyy'emu.

 

 

 

Niedzielne zmagania toczone były w systemie pucharowym, gdzie zwycięzca jednego meczu awansował do kolejnej rundy. Reprezentant Rakowa Częstochowa pokonał w ćwierćfinale Jok3ra z Legii Warszawa, a awans do finału zapewniło zwycięstwo przeciwko przedstawicielowi Stali Mielec, którym był Ipierug. W decydującym starciu na Adama czekał obrońca tytułu mistrzowskiego, Riptorek z Jagiellonii Białystok. Emocjonujący mecz zakończył się wygraną zawodnika Medalików, 4:2, a bramka rozstrzygająca ostatecznie losy tytułu padła w samej końcówce.

 

 

 

Adam Marczak zdobył pamiątkowe trofeum, 13 tysięcy złotych a także kwalifikację do majowych rozgrywek eChampions League w Londynie oraz rozgrywanych w wakacje FC Pro World Championship w Rijadzie - stolicy Arabii Saudyjskiej.