Niech ta historia pisze się dalej. Zapowiedź meczu KAA Gent - Raków

W czwartek, 26 sierpnia Raków Częstochowa rozegra rewanżowy mecz IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z KAA Gent. Stawką spotkania jest awans do fazy grupowej tych rozgrywek. Początek starcia w Gandawie o godzinie 20:00.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 19 sierpnia w Bielsku-Białej Czerwono-Niebiescy wygrali 1:0 po bramce Andrzeja Niewulisa w 64. minucie, dla którego było to setne oficjalne spotkanie w barwach Rakowa. Drużyna trenera Marka Papszuna po raz kolejny pokazała charakter, prezentując godną pochwały wolę walki. - Determinacja i charakter, który pokazaliśmy sprawiły, że w drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej niż w pierwszej i dowieźliśmy to zwycięstwo - mówił po pierwszej odsłonie polsko-belgisjkiej rywalizacji Marcin Cebula. 

 

O dużym niedosycie mogli natomiast mówić Belgowie, którzy mieli kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Na ich drodze stanął jednak Vladan Kovačević oraz częstochowska defensywa, co docenił Hein Vanhaezebrouck, trener drużyny z Gandawy. - Ten zespół ma świetną mentalność i siłę fizyczną. Dobrą organizację. Ale nawet przeciwko takiemu zespołowi stworzyliśmy trzy-cztery czyste sytuacje, gdzie powinniśmy zrobić więcej - mówił szkoleniowiec Belgów na pomeczowej konferencji. 

 

Oba zespoły miały tyle samo czasu na przygotowanie do czwartkowej rywalizacji, bowiem weekendowe mecze ligowe Rakowa oraz KAA Gent zostały przełożone na inny termin. Wszystko po to, by w pełni sił przystąpić do finałowej batalii o fazę grupową Ligi Konferencji Europy UEFA. Przypomnijmy, że Czerwono-Niebiescy jako debiutant w europejskich pucharach dotychczas wyeliminowali litewską FK Sūduva oraz rosyjski Rubin Kazań. Z kolei popularne "Bawoły" zmagania w pucharach w tym sezonie rozpoczęli od starć z norweskim Vålerenga Fotball. Zespół Heina Vanhaezebroucka w dwumeczu wygrał 4:2, a w następnej rundzie po zaciętej walce uporał się z łotewskim RFS (3:2)

 

Rewanżowe spotkanie zostanie poprowadzone przez sędziów z Azerbejdżanu. Głównym arbitrem będzie 33-letni Aliyar Aghayev. Jego asystentami Zeynal Zeynalov i Akif Amirali, a sędzią technicznym Elchin Masiyev. 

 

Czwartkowy mecz odbędzie się na Ghelamco Arena, który może pomieścić 20 000 widzów. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:00. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli oglądać na kanale TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.