NIEDZIELNY RYWAL: ŁKS ŁÓDŹ

W 28. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa podejmą na GIEKSA Arenie ŁKS Łódź. Poznajcie bliżej sylwetkę naszego rywala.

Łódzki Klub Sportowy założony został w 1908 roku. W swojej długiej historii łodzianie dwukrotnie zdobyli mistrzostwo Polski i raz triumfowali w Pucharze Polski. Wszystkie te sukcesy odniesione zostały jeszcze w XX wieku.

 

W minionym roku ŁKS świętował awans do PKO Ekstraklasy po jedenastu latach nieobecności. W okresie przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 nastąpiła zmiana trenera. Po niemal dwóch latach pracy stanowisko opuścił Kazimierz Moskal, a zastąpił go Wojciech Stawowy.

 

Obecne rozgrywki nie układają się dla łodzian najlepiej. Po 27 kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Składa się na to 5 zwycięstw, 5 remisów i 17 porażek. Bilans bramek łódzkiej drużyny to 25:45. W minionej kolejce w debiucie trenera Stawowego jego podopieczni ulegli Górnikowi Zabrze 0:1.

 

Najlepszym strzelcem ŁKS-u z dorobkiem 6 goli jest Dani Ramirez, który zimą przeniósł się do Lecha Poznań. Po 4 trafienia mają na koncie Łukasz Sekulski i Rafał Kujawa, który również opuścił szeregi łódzkiego klubu w zimowej przerwie. W bieżącym sezonie najwięcej ostatnich podań zanotował wspomniany Ramirez, autor 5 asyst.

Trzy ostatnie mecze ligowe Wojskowych:

25. kolejka PKO Ekstraklasy (04.03)
ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 3:2
Gole: Garcia (18'), Dominguez (33' k), Ratajczyk (55) – Garcia (29' s),  Białek (74')

26. kolejka PKO Ekstraklasy (09.03)
Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:0
Gole: Kovačević (53' k)


27. kolejka PKO Ekstraklasy (30.05)
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 0:1
Gol: Giakoumákis (36')

W zimowym okienku transferowym Łódzki Klub Sportowy szukał wzmocnień głównie zagranicą. Do zespołu dołączyli trzej Hiszpanie – Samu Corral, Antonio Dominguez i Carlos Moros Garcia, oraz Słoweniec – Tadej Vidmajer. Ponadto łodzianie sprowadzili też Jakuba Wróbla z pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie i Macieja Dąbrowskiego z Zagłębia Lubin.

 

Z ŁKS-em zespołem pożegnało się zimą aż dziesięciu zawodników. Największym osłabieniem była strata najlepszego strzelca i asystenta łodzian w tym sezonie, Daniego Ramireza. Klub opuścili także Patryk Bryła, Maciej Dampc, Kamil Juraszek, Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Kujawa, Wojciech Łuczak, Piotr Pyrdoł i Jewhen Radionow.

 

Jesienią w rozegranym w Łodzi meczu ŁKS pokonał Raków Częstochowa 2:0 po golach Daniego Ramireza i Ricardo Guimy. Czy naszej drużynie w 27. kolejce PKO Ekstraklasy uda się zrewanżować za październikową porażkę? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Początek meczu o godzinie 12:30.
Kadra ŁKS-u Łódź na rundę wiosenną sezonu 2019/2020:

Bramkarze: Dawid Arndt, Dominik Budzyński, Arkadiusz Malarz


Obrońcy: Artur Bogusz, Maciej Dąbrowski, Jan Grzesik, Adrian Klimczak, Carlos Moroz Garcia, Kamil Rozmus, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Tadej Vidmajer

Pomocnicy: Ricardo Guima, Mieszko Lorenc, Łukasz Piątek, Pirulo, Adam Ratajczyk, Przemysław Sajdak, Artur Sójka, Dragoljub Srnić, Michał Trąbka, Maciej Wolski

Napastnicy: Samu Corral, Antonio Dominguez, Łukasz Sekulski, Jakub Wróbel